Сьогодні у другій половині дня на Львівщині синоптики прогнозують негоду

26.07.2022

Літо — це час не лише для спеки, але і для сильних злив, гроз та буревіїв. Енергетики завжди мають досить багато клопоту через літні стихії, не виняток і цей рік. 

Так, львів’янам не слід забувати сьогодні про правила безпеки, адже на нас очікують грози, пориви північно-західного вітру, місцями шквали 15-20 м/с та град. 

Пропонуємо Вашій увазі цікаві факти про енергію, створену самою природою — про блискавку:  

• На земній кулі спостерігається 44000 гроз на добу або 1800 гроз на годину, а кожну хвилину вдаряє 100 блискавок.

• Температура розряду блискавки може перевищувати 30000 C°, а це в 6 разів більше температури поверхні Сонця.

• Згідно зі статистикою, в середньому довжина розряду блискавки становить близько 9,5 км. Це більше, ніж висота Евересту, найвищої точки Землі.

• Американець на ім’я Рой Салліван потрапив в Книгу рекордів Гіннесса як людина, в яку найчастіше влучала блискавка — він «ловив розряд» аж 7 разів. Ніхто не знає, чому Салліван був таким привабливим для грозової енергії.

• Якщо час (у секундах), через який після блискавки загримить грім, розділити на 3, то вийде відстань в кілометрах до місця удару блискавиці. 

• У середньовічній Європі забороняли будувати будинки вищими, ніж місцевий храм. Забудова тоді була переважно дерев’яною, і блискавки часто ставали причиною пожеж. А храми будували з каменю, і вони, підносячись над навколишніми будівлями, виконували для них роль громовідводів.

• На Землі є аномальне місце, що розташоване у Венесуелі, де річка Кататумбо впадає в озеро Маракайбо. Тут бувають грози від 70 до 200 днів на рік, а на 1 км² площі припадає в середньому близько 250 ударів блискавки. Їх видно з відстані до 400 км, і мореплавці у минулому, навіть, використовували їх як орієнтири.

• Блискавки бувають не тільки на Землі, але і на інших планетах Сонячної системи, які мають атмосферу.

Нагадуємо, аби вберегти себе та рідних від нещасних випадків під час негоди, насамперед потрібно зачинити всі двері та вікна в помешканні; на вулиці триматися подалі від ліній електропередачі, дерев рекламних щитів та інших металевих конструкцій; перебуваючи в автомобілі закрити вікна, опустити автомобільну антену та не паркувати транспорт під деревами або високими конструкціями.

Якщо негода пошкодила електромережі — не наближатися на відстань менше  восьми метрів до місця обриву проводу лінії електропередачі. Відходити з небезпечної зони потрібно «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзаючими кроками.

Повідомте про ситуацію за номером 0-800-30-15-68 (цілодобово, безкоштовно). За можливості організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади енергетиків. 

Також залишити повідомлення можна на сторінці «Гаряча лінія «Львівобленерго» у Facebook

Окрім цього, можливість повідомити про аварію є у чат-ботах Viber та Telegram

Якщо через негоду впали дерева або гілки, травмувались люди, слід інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103. 

Бережіть себе та рідних!