Книжка А.Крижанівського «Осип Курилас» та поштова картка 1930-х — лот аукціону для ЗСУ

20.06.2022

Сьогодні представляємо Вам книжку-альбом «Осип Курилас», автором якої є енергетик та дослідник Андрій Крижанівський, а також автентичну поштову картку Осипа Куриласа з циклу «Великодніх поштівок».   

КНИЖКА-АЛЬБОМ АНДРІЯ КРИЖАНІВСЬКОГО «ОСИП КУРИЛАС» видана у 2008 році, примірник з автографом автора. У виданні Ви дізнаєтесь про життєпис одного з кращих українських художників першої половини ХХ століття, досконалого портретиста, січового стрільця, творчість якого у повоєнні роки нищили та замовчували. Широко ілюстрована творами, багато з яких Андрій Крижанівський розшукував у закордонних музеях і приватних колекціях.

АВТЕНТИЧНА ПОШТОВА КАРТКА ОСИПА КУРИЛАСА З ЦИКЛУ «ВЕЛИКОДНІХ ПОШТІВОК». Репліку цієї листівки видавали у 60-70-х роках ХХ століття після смерті митця, але на аукціон виставлена його оригінальна прижиттєва поштова картка з 1930-х років. На звороті поштової картки текст великоднього привітання, датований 7 квітня 1939 року.

АНДРІЙ КРИЖАНІВСЬКИЙ, енергетик, нумізмат, дослідник історії електрифікації Львівщини та Львівського монетного двору. Працював заступником директора Львівських міських електромереж, начальником виробничо-технічного відділу «Львівобленерго», а сьогодні продовжує роботу у Музеї історії електрифікації Львівщини. Андрій Крижанівський є автором книг «Іс¬торія електрифікації Львівщини» (2006, 2015 — доповнене і розширене видання), «Львівський монетний двір у XIV—XV ст.» (2007), «Осип Курилас» (2008), «Монети Галицької Руси XIV—XV ст.» (2020), «Elektryczny Lwów. Historia 1894-2019» (2020), співавтор енци¬клопедії «Енергетика: минуле, сьогодення, майбутнє» (2005), монографії «Гроші України» (2011).

НАГАДУЄМО: ми щодня будемо публікувати на сторінці «Львівобленерго» у Facebook інформацію про декілька лотів благодійного аукціону, тому стежте за оновленнями, щоб не пропустити нічого цікавого.

Наразі це лише ознайомлення всіх охочих із лотами. Благодійний аукціон стартуватиме 27 червня, тоді Ви зможете позмагатися з іншими учасниками за право бути власником цього лоту або/та будь-якого іншого. Про це ми повідомимо окремою публікацією.