Дрогобицька сіль та сільничка — лот аукціону «Енергія добра»

16.06.2022

Дрогобицька сіль та сільничка від працівників СО «Львівенергоавтотранс» з міста Дрогобича є одним із найактуальніших лотів благодійного аукціону «Енергія добра», який організовує «Львівобленерго» для підтримки ЗСУ. 

Сіль Дрогобицької солеварні є дуже затребуваною сьогодні, коли від ворожих атак постраждали підприємства в інших регіонах України.

Вперше згадка про сіль з Дрогобича датується 1390 роком, коли Володислав Опольчик подарував її для Галицького архієпископства. Протягом століть розквіту міста сприяла саме солеварня, яка постачала сіль не лише до Галичини і Закарпаття, але і для Волині, Холмської землі, Київщини. За дрогобицькою сіллю їхали чумаки з різних кінців України. На волинських пристанях над Случем і Горинню дрогобицьку сіль вантажили на річкові судна – ком’яги, і сплавляли до Прип’яті, а далі Дніпром аж до  Києва.

Сьогодні дрогобицька солеварня є одним із найстаріших з діючих солеварних заводів в Україні та Східній Європі. 

НАГАДУЄМО: ми щодня будемо публікувати на сторінці «Львівобленерго» у Facebook інформацію про декілька лотів благодійного аукціону, тому стежте за оновленнями, щоб не пропустити нічого цікавого. 

Наразі це лише ознайомлення всіх охочих із лотами. Благодійний аукціон стартуватиме 27 червня, тоді Ви зможете позмагатися з іншими учасниками за право бути власником цього лоту або/та будь-якого іншого. Про це ми повідомимо окремою публікацією.