Монета XIV ст. та книжка «Монети Галицької Руси XIV-XV ст.» — лот благодійного аукціону

14.06.2022

Сьогодні до Вашої уваги представляємо цікавий історичний лот благодійного аукціону «Енергія добра» на підтримку ЗСУ — автентична монета львівського монетного двору XIV ст. та книжка Андрія Крижанівського «Монети Галицької Руси XIV-XV ст.».

АВТЕНТИЧНА МОНЕТА ЛЬВІВСЬКОГО МОНЕТНОГО ДВОРУ XIV СТ.  Це срібний грошик, карбований у період 1394-1398 років (у ті часи дат на монетах не ставили) в часи підпорядкування Галицької Руси польському королю Владиславу Ягайлу. На аверсі монети  польський герб — орел з круговим написом «WLADISLAUS REX», а на реверсі руський (український) лев і напис — «MONETA RUSSIE».    

КНИЖКА АНДРІЯ КРИЖАНІВСЬКОГО «МОНЕТИ ГАЛИЦЬКОЇ РУСИ XIV-XV СТ.» видана у 2019 році коштом автора, з його автографом. Видання є продовженням дослідження монет, які карбували у Львові в пізньому середньовіччі (перше дослідження — книжка Андрій Крижанівського «Львівський монетний двір у XIV-XVст.», видана у 2007 році). Друге видання оформлене у схожому стилі, які і перше, також книжка багата на ілюстрації — тут є повний каталог львівських монет.

АНДРІЙ КРИЖАНІВСЬКИЙ, енергетик, нумізмат, дослідник історії електрифікації Львівщини та Львівського монетного двору. Працював заступником директора Львівських міських електромереж, начальником виробничо-технічного відділу «Львівобленерго», а сьогодні продовжує роботу у Музеї історії електрифікації Львівщини. Андрій Крижанівський є автором книг «Іс¬торія електрифікації Львівщини» (2006, 2015 — доповнене і розширене видання), «Львівський монетний двір у XIV-XV ст.» (2007), «Осип Курилас» (2008), «Монети Галицької Руси XIV-XV ст.» (2020), «Elektryczny Lwów. Historia 1894-2019» (2020), співавтор енци¬клопедії «Енергетика: минуле, сьогодення, майбутнє» (2005), монографії «Гроші України» (2011).

НАГАДУЄМО: ми щодня будемо публікувати на сторінці «Львівобленерго» у Facebook інформацію про декілька лотів благодійного аукціону, тому стежте за оновленнями, щоб не пропустити нічого цікавого. 

Наразі це лише ознайомлення всіх охочих із лотами. Благодійний аукціон стартуватиме 27 червня, тоді Ви зможете позмагатися з іншими учасниками за право бути власником цього лоту або/та будь-якого іншого. Про це ми повідомимо окремою публікацією.