Як зробити "дистанційку" безпечною? Нагадуємо про електробезпеку для дітей!

08.11.2021

Що відбувається у Вас вдома, поки Ви на роботі, а діти — на дистанційному навчанні?

Батькам вартує проконтролювати не лише, чи їх школярі на Zoom-уроці, а й насамперед про електробезпеку — адже діти у помешканні сам на сам з електричними приладами!  

Отож, ловіть чек-лист із енергобезпеки вдома:

1. Перевірте помешкання на наявність ушкодженої ізоляції проводів, зіпсованих вимикачів, розеток та вилок. Якщо виявили щось із переліченого, одразу ж виправіть неполадки.

2. Перед виходом з дому на роботу, перевірте, чи бува Ви не залишили ввімкненими в мережу електроприлади, наприклад: фен, праску і т.д.  Може статись коротке замикання, і, як наслідок — пожежа.

3. Якщо Ваші діти прагнуть Вам допомогти і зробити вологе прибирання вдома — це, звісно, чудово! Та слід пояснити маленькому помічникові(ці), що заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою чи вологою ганчіркою, доторкатись до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу та вставляти в розетку сторонні предмети, навіть, якщо там дуже багато пилу. 

4. Розташуйте електроприлади так, аби проводи не затискало дверима, віконними рамами, щоб вони не потрапляли під ніжки столів та стільців. Ні в якому разі не можна прикріпляти електропровід до труб опалення, водопровідних, каналізаційних мереж та що-небудь вішати на електропроводку, адже ізоляція проводу може пошкодитись. 

5. Розкажіть дітям, як правильно користуватись електроприладами вдома — не витягувати прилад з розетки за шнур-провід, а за вилку з розетки, чітко дотримуватись інструкції з експлуатації, ремонт доручати виключно фахівцям і у жодному разі не користуватись несправною технікою.

6. Проконтролюйте, щоб Ваші діти не користувалось електроприладами у ванні, туалеті чи інших вологих приміщеннях Вашого дому.

7. Проведіть інструктаж дитині, що робити, якщо з приладу йде дим, видно іскринки чи чути запах плавленої пластмаси, ізоляції — перш за все, необхідно вимкнути прилад з електромережі. А якщо горить біля розетки, і неможливо вимкнути, то потрібно відключити вимикач біля лічильника (покажіть дітям середнього та старшого шкільного віку як це зробити). І одразу ж слід терміново повідомити дорослих про ситуацію. 

Ці прості правила врятували вже не одне доросле та дитяче життя і здоров’я. 

Запам’ятайте гарячі телефони:

• кол-центр «Львівобленерго»: 0-800-30-15-68 (цілодобово, безкоштовно),

• служба порятунку (пожежна охорона) — 101.