Більше півсотні нових безпечних осель від енергетиків чекають на лелек!

22.03.2021

Вже шістнадцять років поспіль ПрАТ «Львівобленерго» підтримує міжнародну ініціативу «Захист білого лелеки» і таким чином оберігає птахів, які є символом України.  Кожного року, до прильоту лелек із вирію, енергетики власними силами виготовляють та встановлюють безпечні гнізда для бузьків на опорах ліній електропередачі. 

Скільки домівок цьогоріч підготували лелекам?

Протягом зимового періоду та на початку весни працівники компанії облаштували 58 безпечних гнізд для буськів на електроопорах у всіх районах Львівщини. 

З якою метою встановлюють платформи?  

Щороку енергетики під час технічних оглядів ліній електропередачі виявляють на електроопорах гнізда лелек. Таке розташування гнізд небезпечне для життя птахів, а також спричиняє короткі замикання та відключення електроенергії. Встановлюючи нові оселі працівники компанії захищають лелек та електромережі, запобігаючи аварійним ситуаціям.

Як відбувається монтаж гнізда?

Сьогодні енергетики встановили  чергову безпечну платформу під лелече гніздо у с. Старява Яворівського району (біля м. Мостиська). 

«Минулого року тут побудували нову лінію електропередачі і демонтували гніздо, яке було на старій опорі. А сьогодні ми встановили нову безпечну платформу. Спершу підготували робоче місце, відключили лінію, провели інструктаж, а далі працівники приступили до роботи: за допомогою автовишки змонтували платформу, використовуючи спеціальне кріплення. Перед цим ми додали прутики лози навколо платформи і поклали  в середину хмиз зі старого гнізда. В цьому селі є багато лелечих гнізд, ми з працівниками в цій місцевості вже встановили 15 платформ», — розповів майстер Мостиської ЕД-1 Західного РЕМ Володимир Філь.  

Скільки загалом є безпечних лелечих осель від енергетиків?

З 2005 до 2021 року працівники ПрАТ «Львівобленерго»  облаштували близько 1590 безпечних домівок для лелек на електроопорах.