Чому приходять контролери?

17.02.2021

Обов’язок наших побутових клієнтів щомісяця знімати фактичні показники електролічильника та надавати їх «Львівобленерго». Це найкраще зробити у період, що починається за два календарні  дні до кінця місяця та закінчується на третій календарний день наступного місяця. Наприклад, показники за лютий вартує подавати у будь-який час починаючи з 27 лютого і до 3 березня включно.

Це важливо, адже сьогодні контролери не знімають щомісяця показники у всіх споживачів, а лише здійснюють контрольні огляди та зняття показників не рідше, ніж раз на три місяці.  

Водночас деякі з наших споживачів не допускають контролерів до лічильників для проведення огляду, мотивуючи це тим, що самостійно подають показники.

Це порушення п.5.5.5 «Правил роздрібного ринку електричної енергії»: «Споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати доступ представникам оператора системи (після пред'явлення ними службових посвідчень) до об'єкта споживача для проведення технічної перевірки засобу комерційного обліку, електроустановок та електропроводки, вимірювання показників якості електричної енергії, контролю за рівнем споживання електричної енергії».

Для чого здійснюються контрольні огляди електролічильників?

Щоквартальний контроль приладів обліку здійснюється для огляду їх цілісності, наявності пломб, належної працездатності, а також для зняття контрольного показу, тобто чи об’єктивно фіксує свої кіловат-години сам споживач.   

Відповідно, якщо споживач вірно подає показники і не здійснює крадіжок електроенергії — боятись пустити контролера до лічильника немає сенсу.  

Наслідок недопуску контролерів — відключення

Відповідно до п. 7.5. Правил, оператор системи розподілу має право припинити повністю або частково постачання електричної енергії споживачу у разі недопущення представників оператора системи до приладів обліку електроенергії.  

У зв’язку з цим просимо всіх наших клієнтів  забезпечувати безперешкодний доступ до електролічильників працівникам «Львівобленерго» для виконання своїх службових обов’язків.