Літня стихія завдали збитків енергетикам більше як на 650 тис. грн

20.07.2021

У червні цього року відбулися дві масштабні негоди у Львівській області, які завдали збитків “Львівобленерго” на 659 тис. грн (матеріали, пальне тощо).

Внаслідок сильних поривів вітру сотні дерев (гілок дерев) були повалені на лінії електропередач і таким чином без електропостачання залишилось значна частина мешканців Львівської області. 

Енергетики працювали цілодобово, аби ліквідувати наслідки стихій. На дільниці, які найбільше постраждали від буревію, були направлені на допомогу ремонтні бригади з інших підрозділів «Львівобленерго».   

Стихія 25-26 червня

25-26 червня негода знеструмила на Львівщині: 

24 підстанції напругою 110/35кВ повністю та 17 частково, 

5242 трансформаторних підстанції 6-10 кВ, 

14 повітряних ліній 110 кВ, 

12 повітряних ліній 35 кВ, 

251 повітряну лінію 6-10 кВ, 

984 населених пунктів повністю та 442 частково. 

Найбільше від стихії постраждав Західний РЕМ (Жовківська, Мостиська, Яворівська частини), Північний РЕМ (Кам’янка-Бузька, Радехівська, Сокальсько-Червоноградська частини), Східний РЕМ (Бродівська, Буська, Золочівська частини), Центральний РЕМ (Перемишлянська, Пустомитівська частини), ЛМЕМ (Франківський, Залізничний, Шевченківський та Личаківський райони Львова).

Ліквідовували негоду 201 бригада енергетиків у складі 958 працівників «Львівобленерго», задіяли 243 одиниці техніки.

Негода 30 червня – 01 липня  

30 червня – 01 липня  внаслідок буревію вимикались: 

10 підстанцій 110-35 кВ повністю та 13 частково, 

3832 трансформаторних підстанцій 6-10 кВ, 

8 повітряних ліній 110 кВ, 

7 повітряних ліній 35 кВ, 

194 повітряних ліній 6-10 кВ, 

710 населених пунктів повністю та 347 частково. 

Цього разу найбільше було вимкнень у Центральному РЕМ (Пустомитівська, Перемишлянська, Миколаївська частини), Східному РЕМ (Золочівська, Буська частини), Північному РЕМ (Сокальсько-Червоноградська частини), Західному РЕМ (Яворівська, Мостиська, Жовківська, Городоцька частини) ЛМЕМ (Франківський, Залізничний, Шевченківський та Личаківський райони Львова).

На ліквідацію стихії залучили 187 бригад (896 енергетиків) та 214 одиниць техніки.

Причина відключень — падіння гілок і дерев

За результатами аналізу аварійних вимкнень 25-26 та 30 червня 2021 року, основна частина вимкнень під час негоди викликана деревами, які ростуть в охоронних зонах ПЛ 0,4-10 кВ. 

Нагадуємо, що відповідно до законодавства догляд за зеленими насадженнями повинні проводити власники земельної ділянки, на яких вони ростуть, а на землях загального користування — це прерогатива органів місцевого самоврядування. Працівники ПрАТ «Львівобленерго» постійно проводять роботи зі зрізування гілок та дерев, які загрожують нормальній роботі електричних мереж для уникнення аварійних ситуацій у майбутньому.

Дерева поблизу ліній електропередач є спільною проблемою власників земельних ділянок, органів місцевого самоврядування та ПрАТ «Львівобленерго». Для її вирішення енергетики пропонують власникам земельних ділянок та органам місцевого самоврядування спільно організовувати зрізування небезпечних дерев на їхній території.

Для  узгодження часу проведення таких робіт, для відключення напруги і створення безпечних умов праці в охоронних зонах повітряних ліній, необхідно звертатися у відповідний район електричних мереж «Львівобленерго».