На Львівщині — підвищена пожежна небезпека

08.07.2021

Надзвичайну пожежну небезпеку прогнозують синоптики 8-11 липня у Львівській області. У зв’язку з цим енергетики застерігають від необережного поводження з вогнем та нагадують про заборону підпалів сухої трави. 

На відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я може сягати двох метрів і більше. Це може призвести до великих масштабних пожеж, які охоплять не тільки поля, а й опори повітряних ліній електропередачі, території електропідстанцій та інші об’єкти енергетики. В результаті чого мешканці залишаться без електропостачання на довгий час.

Аби не сталося біди, пам’ятайте про заборону розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередачі. Ширина охоронних зон залежить від напруги лінії:

2 м (відстань від крайніх проводів) — для повітряних ліній напругою до 1 кВ;

10 м — для повітряних ліній напругою до 20 кВ;

15 м — для повітряних ліній напругою 35 кВ;

20 м — для повітряних ліній напругою 110 кВ;

3 м — від огорожі або споруди за периметром трансформаторних підстанцій;

1 м — від підземних кабельних ліній електропередачі.

Важливо: 

якщо Ви побачите протиправні дії, а саме спалювання листя чи сухої трави — викличте пожежно-рятувальні підрозділи (101);

якщо можете загасити полум’я підручними засобами — загасіть, в іншому разі телефонуйте пожежно-рятувальним підрозділам (101);

у разі загрози виникнення пожежі в охоронних зонах ліній електропередачі, територіях електропідстанцій та інших об’єктах енергетики телефонуйте у кол-центр ПрАТ «Львівобленерго» — 0 800 30 15 68 (цілодобово, безкоштовно).