90 % відключень під час стихії стається через падіння гілок дерев на проводи ліній електропередачі

01.07.2021

90 % відключень під час стихії стається через падіння гілок дерев на проводи ліній електропередачі.

А це не тільки призводить до відключення світла, але і загрожує ураження електричним струмом людей! Аби уникнути цих небезпек потрібно не садити дерева під лініями електропередач та вчасно обрізати гілки дерев, які уже ростуть.

Відповідно до законодавства (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2807-15#Text   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1045-2006-%D0%BF#n10) догляд за зеленими насадженнями повинні проводити власники земельної ділянки, на яких вони ростуть. Якщо це землі загального користування — то це прерогатива органів місцевого самоврядування.

Закликаємо мешканців Львівщини перевірити свої дерева, якщо на Вашому обійсті чи ділянці проходить лінія електропередачі.

Гілки треба терміново обрізати, якщо вони наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 2 метри.

Під повітряними лініями електропередач заборонено насаджувати дерева, які ростуть на висоту більше 4 метрів.

Якщо ви помітили небезпечні дерева або гілки на землях загального користування - терміново зверніться до органів місцевого самоврядування.  Ви також можете звернутися  в РЕМ із заявою, аби працівники ПрАТ «Львівобленерго» вимкнули лінію від напруги та Ви безпечно обрізали власні дерева та гілки, які загрожують падінням на електромережі. Ви можете також звернутись до органу місцевого самоврядування (сільську, селищну, міську раду), аби організувати проведення таких робіт, для прикладу, на всій вулиці, і Ваші сусіди також мали можливість навести лад зі своїми насадженнями, користуючись знеструмленням електромереж. Роботи з обрізки дерев виконує або оплачує замовник, а роботи з вимкнення та заземлення електромереж – ПрАТ «Львівобленерго».

Наголошуємо! Аби скоротити кількість вимкнень під час негоди  та не призвести до ураження електричним струмом  - не садіть дерева під лініями електропередач, вчасно обрізайте гілки дерев, які уже ростуть та повідомляйте до органів місцевого самоврядування, якщо помітили зелені насадження, які можуть бути небезпечними.

Пресслужба ПрАТ Львівобленерго