Звернення ПАТ „Львівобленерго” до споживачів електричної енергії

05.09.2014

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

Звертаємось до Вас із розумінням та відповідальністю віднестись до ситуації, яка склалась на сьогоднішній день в Об'єднаній енергетичній системі України в умовах дестабілізуючих факторів, що можуть призвести до її розбалансування.

Роз’яснення ситуації

На сьогоднішній день в Об'єднаній електроенергетичній системі України склався дефіцит палива та гідроресурсів, які впливають на виробництво електричної енергії, а саме через бойові дії на Сході України призупинено роботу 80% вугільних шахт та обмеження постачання газу.

Все це може призвести до порушення балансу між виробництвом електричної енергії та її споживанням, і, як наслідок, може розбалансувати роботу Об'єднаної енергетичної системи України в цілому та, відповідно, регіональних енергосистем.

Інформація Міненерговугілля України

На сьогоднішній день понад 20 областей України вже перевищують граничні величини електроспоживання, в тому числі і Львівщина.

В осінньо-зимовий період 2014-2015 року у зв’язку із зниженням температури можливе зростання споживання електричної енергії для підтримання теплового режиму, яке призведе до збільшення дефіциту електричної енергії та загрози дисбалансу Об'єднаної енергетичної системи України і регіональних в тому числі. 

Графіки аварійних відключень

З метою врегулювання балансу Об'єднаної енергетичної системи України, тобто між величиною виробництва електричної енергії та величиною потужності споживання, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України впроваджена „Інструкція про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання”, згідно з якою щорічно енергопостачальними компаніями, в тому числі ПАТ „Львівобленерго”, складаються графіки аварійних відключень.     

На сьогоднішній день діє графік аварійних відключень з 01 жовтня 2013 року по 01 жовтня 2014 року.

Графік аварійних відключень ПАТ „Львівобленерго” на період з 01 жовтня 2014 року по 01 жовтня 2015 року погоджений Держенергонаглядом, і з 04 серпня 2014 року знаходиться на погодженні у Львівській облдержадміністрації.

Графіки аварійних відключень вводяться в дію енергопостачальними компаніями, в тому числі і ПАТ „Львівобленерго”, лише по спеціальному розпорядженню Національної енергетичної компанії „Укренерго”, узгодженим з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, у разі виникнення аварійного дефіциту потужності в Об’єднаній енергосистемі України.

Припинення дії графіків аварійних відключень також здійснюється лише по спеціальному розпорядженню Національної енергетичної компанії „Укренерго” за узгодженням з Міненерговугілля.

До уваги побутових споживачів!

Звертаємося до Вас не вмикати без зайвої потреби в період з 08:00 до 22:00 години енергоємні побутові електроприлади, використання яких у вищевказаний час може суттєво перевищити граничну величину електроспоживання Львівщини, встановлену Міненерговугілля України для збалансованої роботи Об’єднаної енергетичної системи України. 

До уваги юридичних споживачів!

ПАТ “Львівобленерго” звертається до Вас — юридичних та фізичних осіб — суб′єктів господарської діяльності на території Львівської області з відповідальністю та розумінням віднестись до сьогоднішньої ситуації, пов’язаної з енергобезпекою Львівщини та України в цілому:

  • перегляньте графіки виробничої діяльності з врахуванням можливості  роботи у вихідні дні та в нічні години доби;
  • скоригуйте час роботи Вашого підприємства чи закладу: початок і завершення робочого дня;
  • проведіть енергоаудит та впроваджуйте енергоощадні технології;
  • впровадьте обмеження споживання електричної енергії на власні потреби в період з 08:00 до 22:00 години.

Шановні споживачі!

Ви можете заощадити та захистити свій бюджет, використовуючи електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, а саме в нічні години  з 00.00 по 07.00 год.

Для цього зверніться із заявою до ПАТ „Львівобленерго” для  отримання організаційно-технічних заходів на перехід розрахунків за тарифами,  диференційованими за періодами часу.

Детальну інформацію Ви можете отримати на корпоративному веб-сайті ПАТ „Львівобленерго” www.loe.lviv.ua у розділах „Для дому” та „Для фірм” (підрозділ "Тарифи"), а також за телефонами:

  • щодо переходу на зонний облік електроенергії — (032) 239-22-45;
  • щодо багатотарифних приладів обліку електроенергії — (032) 239-22-56.

Для довідки:

У Євросоюзі заборонили порохотяги потужністю понад 1600 ват. Таке рішення Європейська комісія прийняла, щоб знизити рівень споживання електроенергії.

Доведено, що продуктивність порохотяга від потужності не залежить.

Рішення про заборону потужних порохотягів у ЄС було прийняте у липні 2013 року, проте виробникам дали 13 місяців для переорієнтування виробництва.

Євросоюз має намір з 2017 року припинити виробництво поорохотягів потужністю понад 900 ват.

Євросоюз у своїй перспективі розвитку робить ставку на енергозберігаючі технології. Одним із  перших кроків в цьому напрямку було рішення застосовувати з 2009 року енергозберігаючі лампи замість традиційних ламп розжарювання.

ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА ЛЬВІВЩИНИ  ТА УКРАЇНИ В ЦІЛОМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО З НАС!

ПАТ "Львівобленерго"