Корпоративний блог

Володимир Матвіїшин

Прагнемо, аби історія енергетики стала цікавою для всіх

13.04.2021

Львівська енергетика та наша компанія беруть початок з 1894 року, коли запрацювала перша електростанція і вулицями Львова вирушив перший електричний трамвай.

За цей час суспільство пройшло шлях від ламп розжарювання до смарт лампочок, від перших електричних приладів до сучасних функціональних ґаджетів. 

Ми прагнемо, аби історія електрифікації стала цікавою широкому загалу, викликала інтерес у дітей та молоді, які в майбутньому можуть обрати для себе професію в енергетичній галузі. 

Саме тому «Львівобленерго» активно реалізовує проекти збереження історичних традицій і популяризації енергетики. Так, вже побачили світ два видання книги «Історія електрифікації Львівщини» нашого працівника-ветерана і дослідника Андрія Львовича Крижанівського. 

Хочу відзначити, що книгою зацікавились наші польські колеги. Як результат у 2020 році в Польщі видали перекладене і доповнене видання про історію електрифікації Львова.  

Три роки тому стала доступною для відвідувачів перша експозиція Музею історії електрифікації Львівщини, де значна частина експонатів є інтерактивними — такі як лабораторія Тесли, електричний трамвай чи вулична дугова лампа.  Побачивши значне зацікавлення Музеєм, ми продовжили активну роботу. 

І сьогодні з гордістю вітаю усіх з відкриттям другої частини експозиції Музею, в якому поєднується минуле і сучасне, а історія представлена у багатьох  цікавих та доступних експонатах: від інтерактивного макету електростанції до кабінету диспетчера, де у вигляді квесту кожен відвідувач може стати енергетиком.  

Дякую всім, хто долучився до реалізації цього проекту. Переконаний, що завдяки нашому Музею енергетика стане невід’ємною частиною історії міста і ще одною туристичною «фішкою» Львова, яка зацікавить як дорослих, так і дітей.