Корпоративний блог

Роман Іванців

Підстанція «Львів-24» — важливий проект для розвитку інфраструктури міста

03.12.2020

Нещодавно ми поділились із журналістами та громадськістю важливою інформацією: запрацювала перша черга нової сучасної електропідстанції напругою 110/20/10 кВ «Львів-24». 
 
Ключовими споживачами електроенергії з цієї підстанції будуть мешканці міста Львова — велика частина Шевченківського району, Збоїща, нові квартали житлових забудов, в тому числі для сімей учасників бойових дій в зоні ООС (АТО).
 
Шевченківський район міста активно розвивається. Орієнтовно 10-15 років тут  вже відчувався брак електричної потужності для розвитку інфраструктури. 
 
Аби вирішити цю проблему влада міста Львова виділила земельну ділянку для будівництва підстанції, а енергетики приступили до роботи: проектування, підготовка майданчика, монтаж електрообладнання. 
 
«Львів-24» збудована фактично на пустирі, тут були відсутні комунікації та доїзд, складний рельєф, зарослі. Але ці труднощі ми подолали і вже збудували першу чергу підстанції. 
 
Сьогодні підстанція «Львів-24» вже практично готова до того, щоб споживачі отримували від неї електропостачання. Залишились деякі пусконалагоджувальні роботи: високовольтні випробування, налагодження релейного захисту. 
 
Хочу підкреслити, що на ПС «Львів-24» змонтоване сучасне та екологічно безпечне обладнання, яке не містить трансформаторної оливи.  
 
Важливо, що енергетики керуватимуть підстанцією дистанційно, адже вона буде повністю телемеханізованою. Окрім цього, облаштовані всі необхідні системи безпеки: пожежна, для запобігання проникненню сторонніх тощо. 
 
Робота на підстанції «Львів-24» продовжуватиметься, адже попереду ще будівництво другої та третьої черг. Загальна потужність підстанції складатиме 50 МВА (мегавольтампер), тут буде встановлено два силові трансформатори потужністю 25 МВА кожен. Завершити будівництво третьої черги ПС «Львів-24» ми плануємо у 2023 році.