Корпоративний блог

Роман Іванців

Обрізка дерев біля електромереж — це спільна задача енергетиків, мешканців та влади

19.02.2020

Більшість відключень під час негоди стаються саме через падіння гілок дерев на проводи ліній електропередачі. Нещодавня стихія це лише підтверджує. Дерева, які обривають проводи електромереж, ще й загрожують життю та здоров’ю людей.

А як Ви вважаєте: про безпеку поблизу ліній електропередачі мають дбати лише енергетики? Я відповім — ні! Адже згідно із законодавством догляд за зеленими насадженнями повинні проводити власники земельної ділянки, на якій вони ростуть. Якщо ж це землі загального користування — то це прерогатива органів місцевого самоврядування.

Хочу підкреслити, що обрізка гілок дерев поблизу ліній електропередач є спільною задачею працівників ПрАТ «Львівобленерго», жителів та органів місцевого самоврядування.

Наголошую: щоб уникнути небезпеки не садіть дерева під лініями електропередач, вчасно обрізайте гілки дерев, які вже ростуть та повідомляйте до органів місцевого самоврядування, якщо помітили зелені насадження, які можуть бути небезпечними.

Якщо Ви хочете впорядкувати свої зелені насадження біля електромереж на приватній території —  зверніться у наш район електромереж із відповідною заявою, аби працівники ПрАТ «Львівобленерго» вимкнули лінію від напруги та Ви безпечно обрізали власні дерева та гілки, які загрожують падінням на електромережі.

Раджу також звернутись до органу місцевого самоврядування (сільську, селищну, міську раду), аби організувати проведення таких робіт, для прикладу, на всій вулиці, і Ваші сусіди також мали можливість навести лад зі своїми насадженнями, користуючись знеструмленням електромереж.

Тож закликаю всіх мешканців Львівщини перевірити свої дерева, якщо на Вашому обійсті чи ділянці проходить лінія електропередачі. Гілки треба терміново обрізати, якщо вони наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 2 метри.

Таким чином у Ваших домівках буде світло і Ви захистите себе та своїх близьких від небезпеки ураження електричним струмом.