Корпоративний блог

Роман Іванців

Від крадіжок електрообладнання потерпають насамперед споживачі

22.02.2019

Прикро констатувати, але останнім часом у Львові та області почастішали крадіжки устаткування з електропідстанцій.

Від дій зловмисників потерпає не лише наша компанія, а заручниками ситуації стають  споживачі. Адже крадіжки призводять до значних аварій технічного обладнання трансформаторних підстанцій та ліній електропередачі. Наслідком цього є відсутність електроенергії у споживачів, можливі короткі замикання та завищена напруга в електромережі, загроза пожежі. 

Енергетики змушені власними силами відновлювати пошкоджене  обладнання, аби повернути електроенергію мешканцям. А це непередбачені витрати робочого часу працівників та коштів, які ми могли б спрямувати на покращення мереж.

Як ми діємо в таких випадках?

За всіма фактами крадіжок скеровуються відповідні звернення у правоохоронні органи. На любителів «легкої наживи» рано чи пізно чекає покарання: за такий злочин в суді дають реальний термін тюремного ув’язнення. І повірте, результати є. Так, наприкінці 2018 року Стрийський міськрайонний суд призначив покарання 38-річному мешканцю міста Миколаєва  на Львівщині у вигляді позбавлення волі строком 4 роки та 3 місяці. Зловмисник  розкрадав електрообладнання з трансформаторних підстанцій ПрАТ «Львівобленерго»  у Миколаївському і Стрийському районі та заподіяв шкоди на суму майже 100 тис. грн.

На реальному прикладі бачимо, що прагнучи додаткового збагачення молодий чоловік хотів обікрасти когось, а обікрав сам себе і проведе найближчі роки свого життя за ґратами.

Що робити у випадку якщо Ви запримітили крадія?

Власне, Ваша спостережливість та рішучість здатна допомогти викрити зловмисників.  Якщо  Ви побачили сторонніх чи підозрілих осіб, які проникають у приміщення підстанцій, або маєте інформацію про крадіжки електрообладнанння повідомляйте у кол-центр «Львівобленерго» 0-800-50-15-68, на «Телефон довіри» — (032) 239-23-28 або телефонуйте у поліцію — 102.

Окрім цього, інформацію можна залишити на сторінці «Гаряча лінія «Львівобленерго» у Facebook: https://www.facebook.com/lvivoblenergo.hotline

Наголошую, що працівники «Львівобленерго» мають відповідний спецодяг та автотранспорт з логотипом і назвою компанії та посвідчення. Тож відрізнити сторонніх осіб від справжніх енергетиків буде нескладно.

Звертаємось до всіх мешканців  Львова та області допомогти правоохоронцям піймати злочинців. Адже наступного разу через крадіїв може залишитись без світла і Ваше помешкання.