Корпоративний блог

Ярослав Стасюк

В наш час бізнес повинен бути соціально відповідальним

05.04.2018

З 2011 року ПрАТ “Львівобленерго” приєдналось до найбільшої ініціативи у сфері корпоративної соціальної відповідальності у світі — Глобального Договору Організації Об’єднаних Націй у сфері прав людини, трудових відносин, охорони навколишнього середовища та боротьби з корупцією. Від того часу наше Товариство щорічно підтверджує статус активного учасника Договору, а відповідальність нашої компанії перед суспільством полягає у наступних принципах: 

Захист життя та здоров’я

- Проект „Безпека понад усе!” 
Підтримка міжнародних ініціатив, спрямованих на захист життя та здоров’я дітей. Вже понад 13 років ПрАТ "Львівобленерго" напередодні і протягом літніх канікул проводить заходи під егідою «Безпека понад усе», аби акцентувати увагу на збереженні життя та здоров’я дітей.  Корпоративний захід «Безпека понад усе» охоплює щороку більше півсотні навчальних закладів Львівщини в усіх районах електричних мереж Товариства. 
 
- Проект „Безпека понад усе: ефективна поліція” 
Проект спрямований на підвищення рівня безпеки на вулицях. В рамках проекту поліцейські здобувають загальну та спеціальну фізичну підготовку під керівництвом інструкторів Академії Айкібудзюцу, отримуючи навики ефективного затримання та конвоювання злочинців та проводять майстер-класи з прийомів самозахисту для дітей. 
 
- Підтримка спорту та виховання здорового покоління
ПрАТ „Львівобленерго” займає активну позицію у підтримці спорту та виховання здорового покоління. Щорічно в компанії проходять «Козацькі змагання», різні турніри з волейболу, настільного тенісу, футзалу. Товариство є генеральним спонсором СК „Енергія", багаторазового переможця та призера Чемпіонатів України з футзалу. Також компанія бере активну участь у розвитку дитячо-юнацької спортивної школи «Енергія».
 
Підтримка незахищених верств населення

- Збереження традицій меценатства, спрямованих на підтримку незахищених верств населення і дітей з обмеженими можливостями. Вже більше двох десятиліть ПрАТ «Львівобленерго» опікується Львівською школою-інтернатом №100 для дітей з вадами зору, і понад 11 років — навчально-реабілітаційним центром „Джерело». 
 
- Проект «Подаруй дитині посмішку» 
Традиційна акція до дня Святого Миколая, яка проводиться у кожному районі Львівщини. Осередки молодих енергетиків взяли під свою опіку сиротинці, щоби приймати активну участь у житті вихованців та допомагати їм у суспільній адаптації.
 
- Проект «Дитині з любов’ю»
До Міжнародного дня захисту дітей Рада молодих енергетиків ПрАТ "Львівобленерго" за багаторічною традицією відвідує п’ять дитячих будинків сімейного типу. У 2017 році Товариство привернуло увагу громадськості до проблем усиновлення дітей.  В рамках соціального проекту «Подаруй мені майбутнє», що відбувався у Міжнародний день захисту дітей, показали людям, що в сиротинцях навчаються звичайні діти, талановиті, але вони потребують саме родинного тепла та затишку.

• Захист навколишнього середовища

Корпоративна соціальна відповідальність, інтегрована в управління діяльністю ПрАТ „Львівобленерго”, тому Товариство максимально ефективно використовує ресурси. У своїй діяльності ми керуємося принципом Е² — екологія та економія.

- Раціональне використання ресурсів 
Впроваджено : систему заходів зі зниження технологічних витрат; електронну звітність, документообіг та виставлення рахунків.;  систему економії енергоресурсів на власні господарські потреби; систему моніторингу транспортних засобів, що істотно зменшує витрати паливно - мастильних матеріалів. 
 
- Екологічно безпечне обладнання 
Змінюємо оливонаповнені вимикачі на вакуумні. 
Здійснюємо технічне переоснащення повітряних ліній електропередачі 0,4 кВ з використанням самоутримних ізольованих проводів (СІП), які не вимагають щорічного обрізування дерев для чистки просік ліній.
 
• Природоохоронні ініціативи
 
- Проект «Енергетики Львівщини — рідному краю» 
Молоді енергетики проводять щорічні акції толоки перед Великоднем та висаджують  нові дерева у парках, скверах Львівщини.
 
- Проект „Захист білого лелеки” 
ПрАТ „Львівобленерго” ось уже 13 років активно співпрацює із Західноукраїнським орнітологічним товариством та бере участь у міжнародному проекті „Захист білого лелеки”. Львівські енергетики встановлюють безпечні платформи під лелечі гнізда на опорах ліній електропередачі і таким чином захищають птахів від загибелі, а електромережі — від аварій. Загалом з 2005 по 2018 рік енергетики встановили понад 1400 платформ у різних районах Львівщини.
 
- Проект «Батарейки здавайтесь!» 
Рада молодих енергетиків долучилася до порятунку довкілля і впродовж 5 –ти років організовує збір та вивіз для утилізації використаних батарейок. 
 
• Активна громадська позиція
Діє «Волонтерська група», яка координує надання допомоги українським військовим, мобілізованим працівникам ПрАТ «Львівобленерго» та пораненим воїнам. ПрАТ «Львівобленерго» на постійній основі перераховує військовий збір до Державного бюджету України.
 
• Підтримка духовних та культурних цінностей
У лютому 2018 р. відбулося офіційне відкриття Музею історії електрифікації Львівщини ПрАТ «Львівобленерго». Музей активно працює в сфері досліджень та популяризації історії електрики.

На цьому КСВ нашого Товариства не закінчуються. Ми завжди відкриті до нових ідей та викликів суспільства у розширенні сфери соціальної корпоративної  відповідальності.