Корпоративний блог

Андрій Скрипник

Хочемо якісних послуг? Мусимо разом дотримуватись правил і закону!

14.02.2018

Все частіше нам, енергетикам, доводиться стикатись із ситуаціями, коли неякісну напругу в електромережі спричиняє перевищення договірної електричної потужності в помешканнях.

Чому так стається?

До кожного житлового будинку підведені електромережі певної пропускної здатності відповідно до тих норм, які діяли на час будівництва житла. Пригадаймо, ще навіть 20-30 років тому не в кожному будинку була праска, потужна пральна машина, кондиціонер.

Зараз рівень життя зростає і такі потужні  прилади з’являються в наших помешканнях. Відповідно — вони несуть певне електричне навантаження. Але попри вимоги правил, ці речі ніяким чином не узгоджуються з енергопостачальником.

Ми стали заручниками ситуації, коли замість 5 кіловат встановленої потужності споживач може використовувати 10, 15 чи навіть 25  кіловат. Зі збільшенням потужності спотворюються параметри якості електричної енергії. Тобто сусіди поруч мають клопіт  із роботою своїх сталих побутових електроприладів як-от холодильник, комп’ютер та інших, які не витримують зниження напруги.

Які наші дії?

У загальному в нас є майже мільйон споживачів. І, якщо буде масове перевищення потужності, мережі нашого Товариства не зможуть витримати такого навантаження і забезпечити стале, надійне електропостачання. Це треба усвідомлювати, тут є відповідальність як постачальника, так і того, хто користується електричною енергією.

Тож у випадках коли споживач використовує електроенергію понад договірну потужність, енергопостачальник має право встановлювати технічні засоби, які обмежують постачання електричної енергії у межах, передбачених Договором про користування електроенергією. Це зазначено у Правилах користування електричною енергією для населення, які затверджені державою.

Що робити споживачам?

На кожному побутовому електроприладі вказана потужність, яку він потребує для своєї роботи. Відповідно, можна порахувати сумарну потужність, яка використовується в помешканні, і порівняти її зі вказаною у Вашому Договорі про користування електричною енергією.

Якщо в помешканні використовується електроенергія понад договірну потужність, необхідно звернутись до ПрАТ «Львівобленерго» для збільшення дозволеної потужності:
http://loe.lviv.ua/ua/pryjednannia_do_merezhi