Корпоративний блог

Роман Воденніков

Не легковажте електробезпекою!

14.07.2017


 
Дивлячись на останні випадки ігнорування елементарних правил електробезпеки і, як наслідок, важких електротравм та смерті — звертаюсь до всіх мешканців Львова та області не легковажити у поводженні з електроенергією. Адже життя та здоров’я людині дається лише одне. 

Доволі часто на Львівщині вирують стихії, які призводять до пошкодження електромереж, зокрема — обриву проводів. Тут перше і основне: не підходьте самі і не підпускайте нікого до обірваного дроту ближче, ніж на 8 м.  І одразу повідомляйте про ситуацію наш кол-центр 0 800 50 15 68, аби енергетики могли оперативно ліквідувати небезпеку.

В жодному разі не заходьте в приміщення підстанцій. Тільки в червні двоє шукачів «металу» отримали несумісні з життям електротравми. Одразу повідомляйте енергетиків, якщо Ви побачили відкриті двері трансформаторних підстанцій, або як сторонні особи проникають в приміщення електроустановок чи піднімаються на опори.

Тут одразу ж хочу нагадати — жодних самовільних робіт в електромережах бути не може. «Народні умільці» вже неодноразово намагались самостійно «ремонтувати світло» чи то на електроопорі чи то в підстанції. Але закінчується це завжди плачевно — в кращому випадку лікарняним ліжком.

Те саме стосується і роботи в охоронних зонах електромереж, навіть якщо це Ваше приватне подвір’я. Коли обрізаєте дерева і є загроза, що гілки чи дерево впадуть на проводи лінії — зверніться до спеціалістів-енергетиків району електромереж. А будь-які земляні роботи, якщо Вашою територією проходить електрокабель, взагалі заборонені без погодження з енергопостачальною організацією. І це не бюрократія, це питання життя і здоров’я.

І не можу не згадати про відпочинок, як дітей, так і дорослих. Місце Вашого активного дозвілля обирайте подалі від електромереж. Особливо це стосується рибалок. Якщо «рибне» місце під проводами лінії електропередачі, то улов може бути трагічним. Є не один випадок важких електротравм рибалок, коли їх вудочки чи жилки торкались проводів.

І не зайвим буде кожному відновити в пам’яті правила надання першої медичної допомоги. Це Ви можете зробити на сайті «Львівобленерго» у розділі «Абетка електробезпеки».

Також нагадайте правила електробезпеки дітям, а головне власним прикладом покажіть, що своє життя та здоров’я потрібно берегти!