Корпоративний блог

Юрій Кошла

З нового року ЛКП і ОСББ самі обслуговуватимуть електромережі

24.10.2016


 
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, своїм протокольним рішенням №6 від 08.09.2016 року звернула увагу енергопостачальників на зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 року № 515 до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових території, тим самим фактично заборонила включати у тариф на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами витрати за послуги спільного використання технологічних електромереж.

Що це означає?
Щоб зрозуміти, про що йдеться, потрібно прояснити, кому належать електромережі, а отже – хто несе відповідальність за їх справний стан. Наголошую, що електромережі мають різних власників, в залежності від їх (мереж) розташування.

Так, власністю ПАТ «Львівобленерго» є кабельні і повітряні електромережі до ввідного щитка будинку. А електромережі всередині будинку знаходяться на балансі житлово-експлуатаційних організацій.

Як є зараз?
Витрати на обслуговування і ремонт електромереж всередині будинку входили до тарифу за спожиту електроенергію. Відповідно, для зручності клієнтів, між ПАТ «Львівобленерго» та комунальними підприємствами Львівщини укладені договори про спільне використання технологічних електромереж.

Простішою мовою,внутрішньобудинкові  електромережі є на балансі комунальників, і саме вони відповідальні за їх технічний стан. За це обслуговування комунальники отримують щомісячне відшкодування від ПАТ «Львівобленерго».

Як буде?
З нового року, враховуючи рішення НКРЕКП та змінений Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових території, витрати на обслуговування електромереж мають бути включені до структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд і прибудинкових території. Мається на увазі так звана «квартплата».

Одночасне закладання складової обслуговування і ремонтів електромереж у тарифи енергопостачальних компаній і житлово-експлуатаційних компаній є неправомірним і неможливим.  Отже, з 1-го січня 2017 року ПАТ «Львівобленерго» змушене припинити договори з комунальними підприємствами, а отже - щомісячні відшкодування. Тому що мешканці платитимуть за обслуговування і ремонт електромереж всередині будинку напряму житлово-експлутаційним організаціям.

Що робити?
Наголошую, приймати рішення стосовно змін складових тарифів є лише у компетенції держави.  Тому за правовими роз’яснення ситуації, що склалась, просимо звертатись у представництво Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у Львівській області , яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Козельницька,3, тел. 239-23-76, 239-23-76.