Корпоративний блог

Андрій Скрипник

Як зекономити в умовах підняття тарифів на електроенергію?

01.03.2016

З 1 березня, за рішенням  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зростають тарифи на електроенергію для населення в середньому 25%.

Одразу хочу відзначити, що тарифи для незахищених верств населення, зокрема багатодітних сімей, встановлені на найнижчому рівні. Крім цього, ПАТ «Львівобленерго» чітко виконує свої зобов’язання по оформленню субсидій і пільг.

Але як же бути всім іншим споживачам? Ми розуміємо, що в теперішній ситуації зростання цін на все, зокрема і на електроенергію, негативно відіб’ється на сімейних бюджетах.

Тому пропонуємо варіанти економії, як от багатофункціональний лічильник. Такий прилад обліку дає можливість оплачувати за спожиту електроенергію з 50-відсотковою знижкою в нічний час.

Окупність такого лічильника в середньому трішки більше року, якщо  вночі споживатимете електроенергії понад 100 кВт•год, і користуватиметеся пральною та посудомийною машиною, водонагрівальними приладами, «теплою підлогою» тощо. Опісля — буде «чиста» економія сімейного бюджету.

Ще швидше лічильник окупиться і буде заощаджувати сімейний бюджет для людей, які мають електричне опалення. Адже електроопалення у помешканнях, як правило, вмикають саме в нічний час і це додаткова можливість економити.

Щоб встановити багатофункційний прилад обліку достатньо звернутись із заявою у район електромереж за місцем проживання або подати заявку через Інтернет — у розділі «Мій дім» на веб-сайті Товариства www.loe.lviv.ua, і оплатити рахунок за  перехід на зонний облік. Вартість однофазного багатотарифного приладу обліку складає 1050 грн з ПДВ, а трифазного — 2200,20 грн разом з ПДВ.