Енергетики передали апарат ШВЛ для Центру легеневого здоров’я

18.09.2020

Сьогодні львівські енергетики передали Центру легеневого здоров’я апарат штучної вентиляції легень HAMILTON C-3, придбаний за кошти ПрАТ «Львівобленерго». 

«З початку епідемії наша компанія активно реалізовує соціальні  проєкти,  спрямовані на допомогу у лікуванні хворих на COVID-19 та на протидію поширенню коронавірусу. Ми вирішили придбати і передати апарат ШВЛ ще навесні.  Адже розуміли ту загрозу, яка постала не лише перед Україною, а й перед цілим світом.  Зупинились на якісному швейцарському обладнанні, яке має довго та надійно служити.  Для цього одразу ж виділили необхідні кошти, але на доставку довелось певний час зачекати. Адже зважаючи на світову епідемію виробники мають дуже багато замовлень. Сподіваємось, що від сьогодні новий апарат ШВЛ допоможе рятувати життя людей», — наголосив заступник Голови Правління ПрАТ «Львівобленерго» Ярослав Стасюк.

Лікарі відзначають, що потреба у апаратах штучної вентиляції легень значно зросла, порівняно з початком епідемії. «Сьогодні хворих набагато більше, ніж на початках. Ковідні пневмонії мутували, важкість їх перебігу стала набагато гіршою, ніж була у квітні. В нас перебувають на лікуванні пацієнти з серйозними ускладненнями коронавірусу, зараз ми маємо їх 153 зі всієї області. В реанімаційному відділення в нас зараз чотири пацієнти на апаратах ШВЛ», — розповів генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак. 

HAMILTON C-3 — це компактний апарат з широкими функціональними можливостями, а саме: вентиляція легень у дорослих, дітей та немовлят; розширені режими вентиляції; інтегрована високопоточна оксигенотерапія; інструмент для захисту легень тощо.  

«Обладнання, яке нам дарують енергетики, надзвичайно якісне — це найкращий апарат штучної вентиляції легень, які є на сьогодні у світі. HAMILTON C-3 —  це «космос», як кажуть мої реаніматологи. Зрозуміло, що пацієнтів набагато легше доглядати з таким обладнанням. Ми маємо навіть такий випадок, коли минулого тижня пацієнт, який 43 дні був на апараті ШВЛ, своїми ногами пішов додому», —  відзначив Любомир Рак. 

Важливо, що завдяки вбудованому акумулятору великої ємності HAMILTON C-3 дозволяє здійснювати вентиляцію легень пацієнтів під час транспортування в межах медичного закладу, коли немає доступу до зовнішніх джерел живлення.

Апарат буде корисний і після завершення епідемії.  «Звичайно, апарати ШВЛ застосовувались і до Ковіду, і будуть застосовуватись після коронавірусу. Адже ми маємо торакальну хірургію, проводимо складні операції, в нас важкі пацієнти з іншими пневмоніями, не тільки ковідними», — наголосив генеральний директор Центру легеневого здоров’я. 

Нагадаємо, що ПрАТ «Львівобленерго» спрямувало понад 5 млн грн на боротьбу з епідемією. Окрім апарату ШВЛ придбано понад 600 захисних костюмів для медиків, 2200 літрів дезінфікуючих засобів, 38000 масок і респіраторів, майже 100000 рукавиць, також енергетики долучились до формування Фонду страхування медиків Львівщини.