Стихія залишила мешканців Львівщини без світла (ОНОВЛЕНО)

10.02.2020

ОНОВЛЕНО. Енергетикам вдалось відновити електропостачання значної частини населених пунктів, знеструмлених негодою. Станом на 20:00 без світла через стихію залишаються 35 населених пунктів повністю та 32 частково. Аварійно-відновлювальні роботи тривають.

***
ОНОВЛЕНО. Негода на Львівщині триває: станом на 16:00 знеструмлені 154 населені пункти повністю та 55 частково. Енергетики продовжують ліквідацію наслідків стихії.

***
ОНОВЛЕНО. Стихія на Львівщині не вщухає: поки енергетики відновлюють електропостачання одних населених пунктів, негода призводить до нових відключень.

Станом на 14:00 год. знеструмлені 50 ліній електропередачі 6-10 кВ повністю та 6 частково, 160 населених пунктів повністю та 57 частково у Дрогобицькому, Мостиському, Самбірському, Старосамбірському, Сколівському, Стрийському, Жидачівському, Перемишлянському, Пустомитівському, Жовківському, Сокальському та Кам'янка-Бузькому районах.

Відновлюють електрозабезпечення 58 аварійних бригад «Львівобленерго» у складі 181 працівника, задіяли 70 одиниць техніки.

***
Сильні пориви вітру спричинили відключення в електромережах кількох районів Львівщини.  

Станом на 10:00 год. через негоду знеструмлені 46 ліній електропередачі 6-10 кВ повністю та 4 частково, 118 населених пунктів повністю та 25 частково у Дрогобицькому, Мостиському, Самбірському, Старосамбірському, Сколівському, Стрийському та Жидачівському районах.  

Відновлюють електрозабезпечення 54 аварійні бригади «Львівобленерго» у складі 177 працівників, задіяли 67 одиниць техніки.

Енергетики також усувають пошкодження у низьковольтних електромережах 0,4 кВ безпосередньо у населених пунктах різних районів.

Стихія вируватиме на Львівщині протягом двох днів: за даними синоптиків 10-11 лютого у Львівській області очікується посилення південно-західного та західного вітру до 17-22 м/с, з поривами 28-33 м/с, місцями гроза, подекуди хуртовини.

У зв’язку з негодою нагадуємо правила безпеки:

1. Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менше восьми метрів — це смертельно небезпечно.   

2. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго».

Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзаючими кроками.

3. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безкоштовні.

Окрім цього, повідомлення про пошкодження електромереж можна залишити:
•    на сторінці у Facebook «Гаряча лінія «Львівобленерго»:
https://www.facebook.com/lvivoblenergo.hotline/

•    на сайті «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла»:
http://loe.lviv.ua/ua/online_out


Також рятувальники радять у разі посилення вітру щільно закрити всі вікна будинку, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні; на вулиці триматись подалі рекламних щитів, дерев, ліній електропередачі; не паркувати поруч з ними автотранспорт; у разі поривів сильного вітру сховатися в найближчому приміщенні або природному укритті.

При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
.
Пресслужба ПрАТ «Львівобленерго»