Відпуск електроенергії лише за договірною потужністю: енергетики впорядковують відносини зі споживачами

04.06.2019
ПрАТ «Львівобленерго» впорядковує відносини зі споживачами Львова та області і приводить використання електричної потужності до рівня договірної. Про це енергетики розповіли журналістам сьогодні під час прес-туру в смт Брюховичі.

Що таке дозволена до використання електрична потужність?

Це електрична потужність, передбачена договором між споживачем та ПрАТ «Львівобленерго». Перевищувати цей ліміт не можна, оскільки перевищення договірної потужності спотворює параметри якості електричної енергії в мережі для інших споживачів, або простіше кажучи — виникає «низька напруга».

Насамперед йдеться про приміські села та селища, де замість старого будиночка з 2 кіловатами потужності з’являються двох-трьохповерхові будинки, які використовують 10-20-30 кіловат. Як наслідок сусіди мають проблеми з рівнем напруги в електромережі, особливо в час вечірнього та ранішнього максимуму.

Які заходи вживають, аби уникнути таких ситуацій?

Для впорядкування договірних відносин енергетики встановлюють технічні засоби, які приводять постачання електричної енергії до рівня, передбаченого договором. «Ми починаємо з вулиць, де йде інтенсивна забудова, де є багато скарг на низький рівень напруги. Адже саме використання споживачами  понаднормової потужності негативно впливає на якість напруги в мережі», — розповів начальник ДЕМ-3 Львівських міських електромереж Андрій Демкович.

Після приведення потужності до рівня договірної ситуація в електромережах стабілізується. Зокрема, такі заходи енергетики здійснили на вул. Коновальця у смт Брюховичі. «У нашому районі часто «скакала» напруга. Після цього як працівники обленерго поміняли та винесли на вулицю лічильники, тепер всі використовують потужність в межах дозволеного. І сьогодні ми вже маємо спокій — перепадів напруги немає. Кому не вистачало потужності, той її збільшив, наприклад в мене було 7 кіловат, я добрав до 30 кіловат, бо планую ставити сонячні батареї», — розповів мешканець Брюхович Ігор Гелиш.

Що робити, аби збільшити дозволену потужність?

У випадку, якщо дозволеної до використання потужності споживачу  недостатньо, слід звернутись до ПрАТ «Львівобленерго» із заявою на збільшення електричної потужності за адресою:
м.Львів, вул.Шевченка,1;  тел.: (032) 239-21-18, 239-21-15 (якщо об’єкт споживача розташований у м.Львові, м.Винники, смт.Брюховичі, смт.Рудно);
район електромереж ПрАТ «Львівобленерго» (об’єкти в районах області).

Детальніша інформація на сайті «Львівобленерго» www.loe.lviv.ua у розділі «Приєднання до електромереж».
    


Прес-служба ПрАТ «Львівобленерго»