Встановлено перші в Україні рукотворні гнізда для родичів соколів

Експрес, 8 квітня

Встановлено перші в Україні рукотворні гнізда для родичів соколів.

Львівські енергетики та орнітологи розпочали практичну реалізацію ініціативи захисту хижого птаха роду соколів — боривітра, який неабияк допомагає сільському господарству, виловлюючи гризунів.

Перші штучні гніздівлі для боривітра як пілотний проект встановили на лініях електропередачі сьогодні у Яворівському районі.

Неподалік села Мальчиці бригада Страдчівської ЕД-2 змонтувала на опорах п’ять штучних гніздівель для боривітра. «Домівки» для птахів та кріплення енергетики виготовили власноруч, повідомляє прес-служба ПАТ "Львівобленерго".

Ініціативу захисту боривітра львівські енергетики та орнітологи перейняли в Польщі. «Керуючись досвідом польських колег ми виготовили гніздівлі, придумали кріплення. Тепер будемо чекати на результат нашої роботи», — розповів начальник Яворівського РЕМ Петро Дида.

Нагадаємо, що львівські енергетики та орнітологи продовжують опікуватись лелеками. Ще понад сім десятків лелечих родин отримали цьогоріч нові «єврооселі» — платформи на опорах ліній електропередачі.

Загалом з 2005 по 2016 рік працівниками ПАТ «Львівобленерго» збережено понад 1200 лелечих родин, яким встановили платформи на опорах ліній електропередачі.До новин ЗМІ