Про багатотарифні прилади обліку

Мостиська районна газета «Наш край» №11 від 12 лютого 2016 року

Розраховуватись за спожиту електроенергію з 50-відсотковою знижкою в нічний час можна завдяки багатофункційним приладам обліку. Охочі цим скористатись  в районі є. Тому про встановлення однофазних та трифазних багатотарифних приладів обліку розмовляємо з начальником Мостиського РЕМу В. Калитенком.

– Наші читачі цікавляться, чи можна зекономити на оплаті за електроенергію, встановивши нові прилади обліку, й чи користають з цього мешканці сіл?

– Звісно. В районі встановлено 26 однофазних і 27 трифазних багатофункційних приладів обліку. З них більше половини — в минулому році, у січні — два.  Найбільше однофазних двозонних лічильників — 23 припадає на міста. Кількість трифазних приладів обліку у містах і селах приблизно однакова.

Серед споживачів, які розраховуються за електроенергію за «нічним» тарифом, є мешканці Довгомостиськ, Новосілець, Заріччя, Крисович, Княжого Мосту, Зав’язанців, Соколі, Мелешок, Шегинь, Завади, Гостинцевого, Солом’янки, решта – міські споживачі.

Вартість однофазного багатотарифного приладу обліку складає 1050 грн., а трифазного — 2200,20 грн. разом з ПДВ. З огляду на ці витрати, споживач сам розраховує, за який час він зуміє повернути собі вкладені кошти, а  встановлять такий лічильник впродовж 15 робочих днів після оплати рахунку і всіх необхідних документів.

Як позитивний нюанс відзначу, що з листопада 2015 року відмінено плату за параметризацію (програмування) приладу обліку у розмірі 152 гривні.

– Якщо споживач вирішить встановити дво- чи тризонний лічильник, якою буде плата за спожиту електроенергію в денний та нічний час?

– За двозонним тарифом у денний час – з 7 до 23 години ви платите за спожиту електроенергію за діючим нині тарифом, а в нічний час, з 23 до 7 год., тариф менший від діючого на 50 відсотків.

Дещо іншим є тризонний тариф. З 23 до 7 год., тобто в нічний час, ви будете розраховуватись за тарифом, на 60 відсотків меншим від звичайного. У час напівпікового навантаження (з 7 до 8 год., з 11 до 20 год., з 22 до 23 год.) буде повний тариф. Проте, у час пікового навантаження, тобто з 8 до 11 год. і з 20 до 22 год., тариф більший від діючого на 50 відсотків.

– Чи бере на себе енергопостачальна компанія зобов’язання обслуговувати новий лічильник?

– Так, відповідно до чинних Правил та договорів, надалі експлуатація, планова заміна, а також ремонт, пов'язаний з несправністю приладу обліку не з вини споживача, а також його повірка – все це здійснюється за рахунок ПАТ «Львівобленерго».До новин ЗМІ