Щоб світло було у кожній оселі

Видання "Нафтовик Борислава", 23 грудня

У вівторок своє професійне свято відзначили працівники енергетичної сфери. Одним із підрозділів енергетичної структури держави є і Бориславський район електромереж, що забезпечує електроенергією не тільки наше місто, але й Трускавець, Східницю, селище Підбуж та ще зо два десятки населених пунктів нашого регіону. У зоні відповідальності Бориславського РЕМ ПАТ «Львівобленерго» понад 960 кілометрів повітряних ліній електропередач, 150 кілометрів кабельних ліній, одинадцять підстанцій та 305 трансформаторних пунктів. Про те, як спрацювало підприємство у цьому році, з яким настроєм зустрічають своє свято енергетики Борислава ми попросили розповісти головного інженера цього підприємства Тараса Городника. То ж йому слово.

– На нашому підприємстві працює понад сто людей. Структуру його можна поділити на експлуатаційну та маркетингову службу. Борислав обслуговує дві бригади. Одна з них займається експлуатацією обладнання, трансформаторними підстанціями; друга – кабельними і повітряними лініями. Першою бригадою керує майстер Юрій Прокопик, людина з великим досвідом роботи, яка дуже відповідально ставиться до своєї праці. А навантаження там справді велике – багато роботи по заміні обладнання, що відслужило уже свої роки, по ремонту. Цього року ми здійснили капітальний ремонт підстанції № 2, що в селищі Східниця і живить не тільки курорт, але й довколишні населені пункти. А на наступний рік заплановано реконструювати підстанцію № 22 – Борислав. Це дуже важливо, бо підстанція перебуває на приватній території і зараз є в незадовільному стані. Вже розроблено проектну документацію, відбуватиметься повна заміна обладнання. Це дасть змогу надійно забезпечити і поліпшити рівень напруги у електромережах саме нашого міста. Багато роботи виконано і аварійними бригадами та диспетчерською службою, що є дуже важливою ланкою у стабільному функціонуванні підприємства. Працює там п’ять диспетчерів, керує диспетчерською службою справжній професіонал Іван Павловський. Робота дуже відповідальна, адже йдеться про ліквідацію поривів, будь-яких пошкоджень у електромережах, тож працюють вони вдень і вночі. На жаль, не всі розуміють, наскільки велике навантаження на цю службу, від роботи якої власне залежить стабільне електрозабезпечення міста, вони першими реагують на будь-які відключення чи аварії. Доброго слова заслуговує і колектив експлуатаційної дільниці № 2, що обслуговує селище Підбуж і окружні села. Хотів би особливо відзначити роботу майстра цієї дільниці Романа Слюсаря. Він дуже відповідально ставиться до своєї справи, а в результаті і споживачі, яких обслуговує ця дільниця, проблем, перебоїв у електрозабезпечені не мають. Дві бригади працюють у Трускавці і обслуговують також села Модричі та Станеля. До речі, на 2016 рік заплановано капітальний ремонт підстанції, що у самому центрі цього курорту і обслуговує дуже важливі об’єкти. Також хотів би відзначити і роботу бригади ЕТГ№ 2, де майстром Василь Волянський, та експлуатаційної дільниці № 3, якою керує Михайло Сидор. Вони завжди можуть замінити один одного в разі такої необхідності. А складнощів там вистачає. Адже в Трускавці електроживлення переважно по кабельних лініях. В середині цього року там було більше десятка пошкоджених кабельних високовольтних ліній, а на сьогоднішній час, завдяки злагодженій роботі цих бригад та їхніх керівників, ті пошкодження ліквідовано і в принципі проблем із електроживленням у Трускавці немає.

Наш колектив працює справді дуже чітко і злагоджено. Інколи трохи прикро, що не всі наші споживачі розуміють складнощі цієї праці. Якщо десь пропадає світло, то першими спрямовуємо туди аварійно-відновлюванні бригади. Але люди коли телефонують, то хочуть, щоб уже лагодили саме їхні пошкодження. Але ж все місто Борислав обслуговує тільки одна аварійна бригада. І якщо під час вітрів пошкодження, обірвані проводи в п’яти-шести місцях, то хоча й залучаємо допоміжні бригади, але фізично не в змозі встигнути відразу всюди. Розуміння цього нашим споживачам деколи не вистачає.

А на завершення, хотів би побажати колективу з нагоди професійного свята безаварійної роботи в наших мережах, щоб можна було спокійно працювати для забезпечення потреб мешканців міста. Звичайно ж, миру в нашій країні, здоров’я і добробуту сім’ям працівників Бориславського РЕМ, завжди живими і здоровими повертатися після роботи до своїх родин, адже праця в нас справді дуже небезпечна. І хочеться, щоб наші мешканці, наші споживачі належно оцінювали цю нелегку роботу.До новин ЗМІ