Львів'яни матимуть краще електрозабезпечення — НТА

НТА, 3 грудня

Підстанція «Львів-3»  є однією із перших збудованих у Львові. Вона є джерелом електропостачання усієї центральної частини міста, яка охоплює частково Галицький, Личаківський та Шевченківський райони.  Це близько 28 тисяч споживачів. За останні роки  навантаження на трансформатори підстанції , потужністю 25 мегавольтампер кожен, зросло до максимальних величин і унеможливило їх взаєморезервування.

Технічний директор ПАТ “Львівобленерго” Володимир Романишин каже: ” Тоді приходилося  виводити в ремонт  один трансформатор потужністю 25 А. Його бракувало, аби  забезпечити споживачів електроенергією. Приходилося вживати радикальних заходів для того, щоби застосовувати різні резервні зв’язки, різні резервні схеми, аби забезпечити всіх надійною і якісною електроенергією”.

Обладнання на підстанції, яке було раніше, використовувалося  ще з 1964 року. У 2014 його повністю вивели  з експлуатації, бо, як розповідає  начальник служби підстанцій, надійність електромережі  кульгала.

“Обладнання, по-перше, є достатньо громіздке. В  його експлуатації треба було  використовувати багато матеріалів. Воно є достатньо складним в експлуатації . Відповідно воно експлуатувалося на відритому повітрі  і  відповідно воно мало вплив на обладнання”, – розповідає  начальник служби підстанцій ПАТ «Львівобленерго»  Ігор Романишин.

Через постійні проблеми, які виникали на підстанції, вирішили замінити таке  устаткування на більш сучасніше.  Відтак збудували нову  закриту розподільчу установку. Тут встановили комплектні комірки  потужністю 6кВ  кожна з оснащеними сучасними вакуумними вимикачами.  Тож ця нова установка стала в 4 рази потужнішою, аніж досі.

“Нове обладнання є повністю  телемеханізоване і в режимі онлайн диспетчер може управляти любим комунікаційним апаратом, який знаходить в цих комірках”, – розповідає начальник служби підстанцій ПАТ «Львівобленерго»  Ігор Романишин.

Енергетики в оновлення підстанції «Львів – 3» наразі вклали майже 52 млн грн. Загальна вартість робіт – близько 80 млн. Завершити реконструкцію мали би до кінця цього року. А щодо відключень електроенергії взимку, то, як запевнило журналістів НТА  керівництво «Львівобленерго», наразі львів’яни можуть бути спокійними.До новин ЗМІ