Економимо розумно: електроенергія буде дешевшою, якщо встановити правильний лічильник!

Джерела Трускавця, 13 листопада

Зростання цін на комунальні послуги, коливання національної валюти, здорожчання продуктів та предметів побуту першої необхідності – Україна і українці з року в рік переживають економічну нестабільність. В умовах кризи та тотального скачка цін,  чимало українців переглядають свій сімейний бюджет та думають, на чому можна зекономити. Актуальним з наближенням зими стає питання економії сімейних коштів на  комунальних послугах. Виявляється, заощаджувати на комуналці можна та слід. Зокрема на електроенергії. Зменшити споживання електрики у власній оселі можна не лише за допомогою лампочок-економок чи вимикаючи за собою світло. На озброєння слід взяти розумну істину - електрика наполовину дешевша вночі.

Річ у тім, що електростанції виробляють електрику з однаковою потужністю незалежно від часу доби, проте вночі її значно менше використовують. Щоб скористатися цією перевагою достатньо встановити у квартирі чи власному будинку правильний лічильник, який рахує споживання світла за диференційованими тарифами. Це так звані дво- та багатофункціональні облікові пристрої. Вперше про них заговорили ще 2006-го року, однак тоді вони так і не стали популярними. Головним чином, через те, що - дорогі. Проте сьогодні про багатофункціональні лічильники знову згадали, оскільки, попри свою  вартість, мати такий лічильник вигідно, переконують експерти.

Як пояснив начальник відділення електропостачання Бориславського РЕМ Юрій Гаєвич, аби платити за різними тарифами у різний час доби та економити відповідно кошти, людям слід  купити та встановити багатотарифний лічильник для свого помешкання. Двозонний пристрій обліку світла у денний час (з 7.00 до 23.00 год.) рахуватиме електрику по звичному тарифу - 46 коп. за 1 кВт, а у нічний час (з 23.00 до 7.00 год.) – по тарифу на 50% меншому від звичайного (23 коп. за 1 кВт). У цьому і полягає головний секрет його економії.

Такий тариф, найперше, буде зручний для людей, які мають електричне опалення, - пояснює Юрій Гаєвич. Оскільки  використовувати потужності такого опалення у нічний час, коли найхолодніше, спокійно можна наповну, не хвилюючись за те, що у кінці місяця прийде платіжка з чималою сумою за світло. Окрім цього, двохфазний лічильник дозволяє, встановивши автоматичний режим для пральних та посудомийних машинок, а також приладів зволоження повітря, з користю для себе  користуватися цими благами цивілізації у нічний період, при цьому не переплачуючи за спожиту електроенергію. Переваги багатофункціональних приладів обліку світла чимало людей уже оцінило.

- Бориславський РЕМ обслуговує місто Борислав та околиці, Трускавець та чистину Дрогобицького району. Хочу вас запевнити , що сьогодні місто нафтовиків посідає третє місце в області по зверненню мешканців за встановленням багатофункціональних лічильників. Можемо сміливо констатувати, що за останні півроку кількість таких звернень зросла у вісім разів, - запевняє начальник відділення електропостачання Бориславського РЕМ Юрій Гаєвич.

Такий бум у обленерго пояснюють просто – чимало мешканців Львівщини перейшло на електричне опалення, а отже є зацікавленими у тому, аби платити за світло на 50% дешевше.

Не пасе задніх у плані економії і Трускавець. Оскільки місто-курорт  ще 4 роки тому взяло курс на відмову від центрального опалення. Відтак індивідуальне опалення у помешканнях, зокрема й електричне, добре  знайоме трускавчанам. Щоб економити правильно чимало трускавчан теж переходять на встановлення двохфазних лічильників. За даними Бориславського РЕМ,  200 трускавецьких сімей уже встановили такі лічильники у своїх оселях, 50 трускавчан подали відповідні заяви на їхнє встановлення.

Юрій Гаєвич запевняє, встановити у своїй квартирі багатофункціональний прилад обліку світла – не так і важко. Слід прийти у  Бориславський  РЕМ  та на місці заповнити відповідний бланк звернення із проханням про встановлення такого лічильника. Другим кроком -   стане оплата рахунків за дану послугу. Вартість лічильника,  його встановлення та програмування обійдеться у 1 200 грн. Протягом двох тижнів з часу подачі відповідної заяви та сплати усіх необхідних рахунків – працівники місцевого РЕМ мають встановити вам новий прилад обліку електроенергії, запевняють у Бориславському РЕМ. За підрахунками фахівців, новий прилад окупить себе уже за 3-4 місяці. Тож економити правильно таки можна і слід. Було б лише бажання!До новин ЗМІ