У черзі стояти необов’язково

Експрес, 26 листопада

Щоб оплатити комунальні послуги, львів’янам доводиться витрачати мало не півдня

Після 10-го числа кожного місяця у відділення Ощадбанку та Укрпошти краще не заходи¬ти. Тут від самісінького ранку і аж до кінця робочого дня тяг¬нуться величезні черги — від віконець кас аж до вхідних дверей.

У тисняві, задусі, під стрекіт ДОПОТОПНИХ принтерів і у сварках львів’яни оплачують комунальні платежі.

На кожного абонента оператор в середньому витрачає від 5 до 10 хвилин.

І таке діється до 25 числа кожного місяця.

Переважно у ЦИХ довжелезних чергах — пенсіонери та матері з дітьми. Ну а хто живе в ногу з часом, уже давно не витрачає його на візити в ощадкасу чи на пошту.

Понад рік у Львові всі комунальні платежі можна здійснити в інтернеті  — як то кажуть, не виходячи з дому чи не відриваючись від роботи Усе. що для цього потрібно, — мати банківську платіжну картку.

Дивна річ. та більшість пенсіонерів і мам у декретній відпустці такі картки мають, бо отримують на них соціальні виплати від держави. Та й інтернет є вдома майже в кожного. То навіщо витрачати свій час і нерви у черзі?

Наприклад, для отримання та оплати рахунків треба зайти на сайт Ощадбанку в розділ “Здійснити платіж" та зареєструватися. Тут можна сплачувати рахунки за квартиру, мобільний та міський телефони, інтернет, кабельне телебачення та інші послуги за до¬помогою платіжної картки. Повідомлення про отримання рахунку можуть надходити на вашу електронну адресу або на мобільний телефон. Паперові квитанції про сплату з печатками при цьому надсилатимуть поштою щокварталу. І, зареєструвавшись у цій системі, сплачуєте комунальні платежі без комісії!

Та й на звороті платіжок, скажімо, за квартплату та олалення, є детальна інформація, як за лічені хвилини зробити онлайн-платежі на всесвітньовідомому ресурсі portmone.com/lviv. І на лицьовому боці рахунку Укртелекому є на зеленому фоні — зручна оплата через інтернет, а також адреса—ukrtelekom.ua/oplata.

“За спожиту електроенергію теж можна розрахуватися в режимі онлайн, — каже Галина Петрушка, керівник відділу корпоративних зв’язків ПАТ “Львівобленерго”. — Для цього потрібно скористатися банерами “Онлайн оплата за електроенергію” чи “Еаsypay” на веб-сайті ПАТ “Львівобленерго”. А є ще термінали самообслуговування у понад 15 банках та установах, де можна здійснити таку операцію”.

“Подібна ситуація і з платою за спожитий газ — за газопостачання можна розрахуватися за допомогою терміналів самообслуговування, — каже Оксана Горак, менеджер ПАТ “Львівгаз”. — Інформацію про те, як зробити потрібну операцію, отримує¬те за допомогою інструкції на сенсор¬ному екрані терміналу. Деякі термінали не видають решти, тоді ці кошти можуть бути зараховані на особовий рахунок платника як додатково сплачені (передоплата). Платіж здійснюється без комісії”.

Також споживачі ТОВ “Львівгаз Збут” можуть заплатити за спожитий газ через відомий платіжний ресурс www.ipay.ua/ua/bills/oplata-lvivgaz — ваші гроші будуть зараховані на особовий рахунок споживача протягом однієї хвилини!

Аналогічна ситуація і з оплатою за воду — це електронна система приймання платежів ЕаsуРау або платіжні термінали самообслуговування. Також львів'яни можуть скористатися Порталом споживачів комунальних послуг (http:/infolviv.com.ua). Для реєстрації на сайті потрібні тільки особовий рахунок та код активації, вказані на квитанціях для сплати комунальних послуг, наданих ЛКП, ЛМКП “Львівводоканал”, “Залізничтеплоенерго”, “Львівтеплоенерго” чи ТОВ “Львівгаз Збут”.До новин ЗМІ