Цьогоріч енергетики Львівщини змайстрували понад 80 безпечних осель для лелек

19.03.2020

Птахи свого карантину не мають і зараз повертаються додому — за народним повір’ям саме сьогодні, 19 березня, з теплих країв в Україну прилітають лелеки. Взимку і на початку березня львівські енергетики підготували їм безпечні “єврооселі”. 

Чимало бузьків люблять вити гнізда на опорах ліній електропередачі. Це створює серйозну небезпеку для птахів, а також спричиняє короткі замикання та аварійні відключення електроенергії. Тому енергетики Львівщини вкотре забезпечили пташок безпечними платформами для комфортного життя.

Під час технічних оглядів ліній електропередачі енергетики виявляють на електроопорах гнізда лелек. Згодом власними силами та за власний кошт у компанії виготовляють спеціальні безпечні платформи, які захищають і птахів, і електромережі.   

Протягом зими та на початку березня енергетики плідно працювали над облаштуванням помешкань для бузьків, щоб встигнути до того часу, коли птахи  повернуться на Батьківщину. 

Зокрема, напередодні прильоту лелек енергетики змонтували платформу у селі Погорільці Золочівського району.

“Відколи я працюю майстром ми разом з працівниками вже встановили більше 20-ти таких платформ. Вони безпечні для лелек і захищають електромережі. Часто мешканці дякують нам за цю роботу і це дає мотивацію для подальшої праці. Найбільше платформ ми встановили у селі Почапи – аж десять”, — розповідає Орест Слімаковський, майстер комплексної бригади Золочівського РЕМ.  

Загалом сімейства лелек, які цієї весни прилетять на Львівщину, знайдуть 84 нові безпечні місця для облаштування гнізд.

Цього року «єврооселі» отримають лелечі родини у всіх куточках Львівщини, а найбільше Мостиському, Буському, Турківському, Жидачівському, Дрогобицькому, Золочівському та інших районах.

Загалом з 2005 до 2020 року працівники ПрАТ «Львівобленерго» встановили понад 1530 безпечних платформ для лелек на опорах ліній електропередачі.

Пресслужба ПрАТ «Львівобленерго»