Перехід на зимовий час не заощаджує електроенергію — така думка у 78% користувачів сайту

08.11.2019
78,2% відвідувачів веб-сайту «Львівобленерго» вважають, що з переходом на зимовий час електроенергія не заощаджується.

Про це свідчать результати опитування.

Натомість 14% користувачів відносять переведення стрілок годинника до шляхів економії енергоресурсів, а 7,8% — важко відповісти на таке запитання.

Загалом в опитуванні взяли участь 243 відвідувачі сайту.

Відзначимо, що експерти також не бачать економічної вигоди переходу на зимовий/літній час, існують лише переваги у використанні світлової частини дня для роботи чи відпочинку, пише «Укрінформ».

Адже електричні лампочки (освітлення) тепер далеко не головний споживач електроенергії. На сьогодні існують пікові навантаження на електромережі зранку і ввечері, але пов'язано це тепер не з освітленням, як з використанням побутових приладів.

Цікаво, що перехід на зимовий/літній час уперше запровадили у Великобританії понад сто років тому з метою адаптувати людську активність і витрату енергоресурсів відповідно до тривалості світлового дня. В Україні це почали робити на початку 1980-х років.

Перехід на «зимовий» час відбувається щороку о 04:00 в останню неділю жовтня (цьогоріч така неділя припала на 27 жовтня), тоді як в останню неділю березня відбувається перехід на літній час.

Наразі перехід на зимовий і літній час здійснюють у понад 110 країнах світу, однак часто виникають дискусії стосовно доцільності переведення стрілок годинника.

Прес-служба ПрАТ «Львівобленерго», за матеріалами інтернет-видань