Спалювання сухої трави — злочин проти людини і природи

25.09.2019
В Україні та на Львівщині досі знаходяться «господарі», які спалюють суху траву, стерню, солому. Як наслідок у вогні згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які знижують імунітет людини та викликають ракові захворювання.

При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму.

Через палаючий сухостій також страждають тварини, птахи,  знищуються дерева, кущі, насіння.

Але найголовніше — спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може призвести до займання будинків, машин, ліній електропередачі, газопроводів з фатальними наслідками.  Протягом останніх років через самовільні підпали загинуло 10 осіб.  

Окрім цього, якщо пожежі виникають на місцевості, через яку проходять лінії електропередачі, мешканці можуть залишатися без електропостачання на довгий час.

Такими є наслідки нібито «корисної справи» — прибирання сухостою з допомогою вогню.

Кожен підпал — це злочин проти людини і природи. За спалювання сухої рослинності та її залишків передбачено штраф у розмірі до 1700 грн, а в окремих випадках позбавлення волі до 10 років.

Якщо Ви побачите, що горить суха трава, спробуйте загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викличте пожежних (101).