Подати показник, дізнатись скільки
платити або ситуацію з відключенням —
миттєво у веб-чаті! Клікайте тут!

Палите траву та сухостій – а про небезпеку і відповідальність забули?

09.07.2018
На Львівщині досі залишаються “господарі”, які всі залишки з полів - суху траву, стерню, солому – вирішують просто підпалити. І не задумуються над тим, що від такого підпалу сухостою страждає наша екологія, гине флора та фауна, знижується родючість ґрунту, а шкідливі викиди в повітря  в 350 разів небезпечніші, ніж, до прикладу, викиди сигаретні. 
 
А, якщо пожежі виникають на місцевості через яку проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною короткого замикання ліній електропередачі. В результаті чого мешканці залишаються без електропостачання на довгий час. А хто в цьому винен – звичайно ж самі горе-господарі, які зробили “корисну справу” – всього лиш поприбирали сухостій на своїх територіях. 
 
На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. А це може призвести до великих масштабних пожеж, які охоплять не тільки поля, а й опори повітряних ліній електропередач, території електропідстанцій та інші об’єкти енергетики. 
 
Якщо Ви досі переконані, що кращого способу прибирання сухої трави, як її підпалити не має, то пам’ятайте і про те, що Ви будете відповідати перед законом. За самовільне випалювання рослинності та її залишків передбачена відповідальність згідно з ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу. Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну відповідальність згідно ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 Кримінального кодексу України, в разі спричинення тяжких наслідків.
 
Вже за цей рік 98 порушників були притягнуті до адміністративної відповідальності за фактом спалювання сухої рослинності державною екологічною інспекцією у Львівській області. Ці особи  сплатили чималі штрафи на загальну суму 16 235 грн. Найбільше таких випадків  траплялося на території Жовківського, Пустомитівського, Мостиського та Самбірського районів. 
 
Давайте будемо свідомими та більше до такого способу прибирання не вдаватимемось.  Якщо Ви побачите, що горить суха трава -  негайно загасіть полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викличте пожежних (101).
 
Прес-служба ПрАТ “Львівобленерго”

До архіву новин