Подати показник, дізнатись скільки
платити або ситуацію з відключенням —
миттєво у веб-чаті! Клікайте тут!

Як мешканцям багатоквартирного житлового будинку перейти на прямі розрахунки за спожиту електроенергію

16.05.2018
Найчастіше у мешканців новобудов виникає питання – як і скільки потрібно платити за електричну енергію. Отже, роз’яснення:
 
Чому за електроенергію доводиться платити більше?
 
Великий подив у мешканців новобудов викликає саме нарахована сума за електроенергію, яка є більшою, аніж у пересічного споживача. Чому так? Відповідь проста - розрахунки за використану електроенергію здійснюються між юридичними особами: балансоутримувачем будинку (згідно з ПКЕЕ – населеним пунктом) та енергопостачальником (ПрАТ «Львівобленерго») і розраховуються за  обсягами електричної енергії, спожитої для потреббудинку, у тому числі на технічні цілі (освітлення місць загального користування, робота ліфтів, підкачка води тощо), за тарифами для населених пунктів, що встановлені НКРЕКП.

Щоб розраховуватись безпосередньо із енергопостачальником (ПрАТ «Львівобленерго») за спожиту електроенергію за тарифом, встановленим для населення, потрібно перейти на прямі розрахунки, уклавши договір про користування електричною енергією. 
 
Що потрібно, аби перейти на прямі розрахунки із ПрАТ «Львівобленерго»?
 
Для цього потрібно провести процедуру розділу загальнобудинкового обліку електроенергії. 

Важливо! Процедуру розділу може розпочати тільки власник (балансоутримувач) багатоквартирного будинку.
 
Алгоритм дій процедури розділу:
 
1. Подати заяву про проведення процедури розділу загальнобудинкового обліку електроенергії
 
Власник (балансоутримувач) житлового багатоквартирного будинку має подати заяву про проведення процедури розділу загальнобудинкового обліку електроенергії. Заява скеровується директору з маркетингу ПрАТ «Львівобленерго» і подається за адресою м. Львів, вул. Сяйво, 10. У відповідь на своє звернення власник (балансоутримувач) житлового будинку отримує лист про результати розгляду заяви.
 
2. Організувати збір документів усіх власників квартир, необхідних для укладення прямих договорів, і передати їх у групу по роботі з побутовими споживачами за місцем розташування будинку
 
Власник квартири повинен надати наступні документи: 
заяву про укладення договору про користування електричної енергії;
копію документа, що засвідчує право власності (користування) на квартиру;
копію паспорта громадянина України та ідентифікаційного номеру;
у випадку наявності пільги – копію посвідчення про належність до пільгової категорії населення (витяг з ЄДАРП) та довідку з місця проживання про склад сім’ї і прописки;
у разі, якщо об’єкт побутового споживача перебуває у власності (користуванні) декількох осіб, – письмові згоди всіх інших співвласників (користувачів) щодо укладення договору з одним із співвласників (користувачів);
заяву про перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу (за бажанням і за умови, що встановлені квартирні лічильники передбачають дистанційну передачу даних).
 
3. Забезпечити доступ представникам енергопостачальної компанії (ПрАТ «Львівобленерго») до засобів обліку (лічильників) для проведення обстеження
 
З власником (балансоутримувачем) житлового багатоквартирного будинку зв’язуються представники енергопостачальної компанії (ПрАТ «Львівобленерго») і домовляються про зручний час для проведення обстеження засобів обліку (лічильників). Якщо під час обстеження відсутні будь-які зауваження, тоді Товариство приймає на свій баланс побутові засоби обліку для їх подальшої експлуатації, планової заміни, ремонту, обслуговування та повірки. Акт приймання-передачі приладів обліку на баланс ПрАТ «Львівобленерго» підписують обидві сторони.
 
4. Отримати та оплатити рахунок за надання послуги опломбування засобів обліку
 
Для цього власник (балансоутримувач) житлового будинку звертається у групу по роботі з побутовими споживачами за місцем розташування будинку (куди  раніше подавав документи мешканців). 
 
5. Внести зміни в Договір про постачання електричної енергії 
 
На цьому етапі, який є заключним у процедурі розділу загальнобудинкового обліку електроенергії, вносяться зміни в Договір про постачання електричної енергії, укладений між ПрАТ «Львівобленерго» та балансоутримувачем житлового будинку (якщо є така необхідність). Електрична енергія в квартири багатоквартирного будинку постачатиметься на підставі укладених договорів про користування електричною енергією між ПрАТ «Львівобленерго» та власниками (наймачами) помешкань. 
 
Нагадуємо, що відповідальність за проведення розділу загальнобудинкового обліку і  облаштування поквартирного обліку електроенергії  покладена на власника (балансоутримувача) будинку. Відтак, саме від активності та ініціативи забудовника (балансоутримувача будинку) залежить, як швидко мешканці зможуть проводити прямі розрахунки за спожиту електроенергію.
 
Якщо у Вас виникають запитання, чи є потреба у роз’ясненні інформації щодо розділу загальнобудинковго обліку електричної енергії – звертайтесь у Інформаційно-консультаційний центр — (032) 239-21-26; (032) 239-21-29; (032) 239-24-58.
 
Прес-служба ПрАТ «Львівобленерго»

До архіву новин