ВЕБ-ЧАТ! Подати показник, дізнатись скільки платити або ситуацію з
відключенням — миттєво тут!

Електробезпека

Смертельне не тільки селфі на вагоні поїзда: легковажність з електрикою може коштувати життя у будь-якому місці!

«У Жидачівському районі поплатились життям двоє молодих чоловіків (33 і 38 років), які отримали смертельне ураження електрострумом під час спроби крадіжки проводу з діючої лінії електропередачі», «18-річну львів’янку вдарило струмом під час селфі на даху потяга», «3-річного хлопчика на Золочівщині вбило струмом від старої пральної машини»…

Ми ж не крадемо дроти, не робимо фото на даху вагонів, не пхаємо нічого в розетки, як це можуть зробити діти — чого тоді боятися, думаємо ми?

А боятись є чого. Адже легковажність зі страшною силою — електрикою — в будь-якому віці може коштувати життя. Щороку в Україні від ураження струмом гине до двох тисяч людей.

Так, минулоріч у Перемишлянському районі загинув 21-річний юнак під час роботи із бетономішалкою; струмом вбило 26-річного чоловіка на Турківщині, який виконував електрозварювальні роботи; в Городоцькому районі помер 35-річний місцевий житель, який в будинку виконував монтаж вагонки. А на сусідньому Закарпатті підлітка вбило струмом, коли він намагався самостійно полагодити електроінструмент.

Це ще раз доводить, що в будь-якому віці та будь-якому контакті з електроенергію життєво необхідно дбати про особисту безпеку, дотримуватись правил безпеки не лише самому, а й застерігати інших.

Пам’ятайте, що на вулиці електрика майже завжди поруч і контакт із нею може закінчитись трагічно!

• Заборонено підніматись на опори ліній електропередачі, відчиняти двері і проникати в приміщення електроустановок, втручатись в їхню роботу, накидати чи наближати до струмопровідних частин сторонні предмети.

• Заборонено рибалити, розпалювати вогнища, спалювати суху траву, вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами.

• Заборонено садити дерева, складати дрова чи інші легкозаймисті матеріали під проводами повітряних ліній електропередачі.

• Заборонено самостійно зрізати гілки і дерева, які можуть впасти на проводи повітряних ліній електропередачі.

• Заборонено проводити земляні роботи в охоронних зонах кабельних ліній.

• Заборонено проїжджати машинами і механізмами, що мають загальну висоту більше 4,5 метра, під проводами ліній електропередачі.

• Заборонено підходити до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори, ближче, ніж на 8 м. Якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань, переміщуючи ступні ніг по землі і не відриваючи їх одну від одної.

Якщо Ви помітили обірвані проводи лінії електропередачі, відчинені двері трансформаторних підстанцій, або як сторонні особи проникають в приміщення електроустановок чи піднімаються на опори, необхідно терміново повідомити «Львівобленерго» за телефоном: 0-800-50-15-68 (цілодобово, безкоштовно).

Вдома правила безпеки не менш актуальні!

• Заборонено доторкатися до дротів, ізоляція яких ушкоджена, користуватись зіпсованими вимикачами, розетками та вилками; витягати за шнур вилку з розетки; вставляти в розетку сторонні предмети.

• Не залишайте ввімкненими в мережу електроприлади, коли ними не користуєтесь або ідете з дому. Може статись коротке замикання, і, як наслідок — пожежа!

• Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою чи вологою ганчіркою, доторкатись до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу.

• Не затискайте електропроводи дверима, віконними рамами; необхідно стежити, щоб дроти не потрапляли під ніжки столів та стільців; не можна прикріпляти електропровід до труб опалення, водопровідних, каналізаційних мереж та що-небудь вішати на електропроводку. Адже ізоляція проводу може пошкодитись.

• Необхідно чітко дотримуватись інструкції, коли користуйтесь електроприладами, а ремонтувати їх можуть виключно фахівці!

• Не можна застосовувати домашні електроприлади в сирих приміщеннях.

• Перша дія, яку потрібно зробити, коли помітили, що з приладу йде дим, видно іскринки чи чути запах плавленої пластмаси — це вимкнути прилад з електромережі. Якщо біля розетки горить, і неможливо вимкнути, то потрібно відключити вимикач — він розташований біля лічильника.

Запам’ятайте гарячі телефони!
• Кол-центр «Львівобленерго»: 0 800 50 15 68 (цілодобово, безкоштовно)
• Служба порятунку (пожежна охорона) — 101

Батьки! Не забувайте щоденно нагадувати дітям правила безпечного користування електроенергією.

Запрошуємо переглянути "Абетку електробезпеки"

 

 

Що слід робити, якщо людина потрапила під напругу?

Якщо людина уражена електричним струмом, необхідно:

швидко звільнити потрепілого від дії електричного струму, оскільки від тривалості такої дії залежить важкість електротравми, в той же час діяти обережно, щоб не потрапити самому під дію струму. Найбезпечніший спосіб — вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату. 

У разі відсутності такої можливості, необхідно (Увага! При напрузі до 1000В!):

Увага! Звільняючи потерпілого від дії електричного струму, слід діяти однією рукою.

Після усунення дії електричного струму, потерпілому слід надати першу допомогу,  попередньо викликавши „швидку допомогу”, а також повідомити про випадок кол-центр Товариства 0-800-50-15-68 (номер телефону кол-центру також є на дверях електроустановки, або ж його знають диспетчери служб 101, 102, 103).

Надання першої допомоги потерпілому починається з моменту звільнення його від дії електричного струму. Необхідні заходи першої допомоги —  підтримання основних життєвих функцій потерпілого до прибуття медперсоналу. Після того, як потерпілого звільнили від дії електричного струму його кладуть на спину та з’ясовують чи є дихання і пульс. У разі необхідності проведення штучного дихання та масажу серця:

Якщо немає можливості викликати медичний персонал, необхідно забезпечити транспортування потерпілого до найближчої лікарні. Перевозити людину можна лише за умови стабільного пульсу та дихання.

Пам'ятайте! При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна секунда!