ВЕБ-ЧАТ! Подати показник, дізнатись скільки платити або ситуацію з
відключенням — миттєво тут!

Лютував лютий: як боролись зі стихією на Старосамбірщині — «Голос Прикарпаття»

12.02.2018
Старосамбірському району «дісталось» найбільше від стихії, яка пройшла Львівщиною 3-4 лютого. Як енергетики ліквідовували тут наслідки негоди розповіла районна газета «Голос Прикарпаття».

Усі так із нетерпінням чекали справжньої зими, щоб і сніг, і морозець. І, мабуть, раділи, як діти, коли у суботу побачили за вікном справжній снігопад. Прокинувшись у неділю, за вікном спостерігали справді казкову зиму. Однак, за усією казковістю ховалась і прикра реальність: за добу випала місячна норма снігу, а це вже стихія. На Старосамбірщині негода наробила чимало лиха. Зокрема, за офіційними даними, станом на 12:00 годину неділі 82 населені пункти району були відключені від електроенергії, й це, до речі, найвищий показник в області. Вже у вівторок стало відомо, що від стихії оговтались – електропостачання всюди відновили.

Як енергетикам вдалося ліквідувати наслідки стихії – розпитуємо в головного енергетика району Андрія Волощака: «82 населені пункти залишились без світла. Такого я не пригадую за останні 20 років, - каже начальник Старосамбірського РЕМ. – Аби відновити електроенергію у всіх населених пунктах з раннього ранку і до пізньої ночі працювали близько 80 електриків та 20 одиниць техніки. А це 12 бригад, до речі чотири з них приїхали нам на допомогу з інших районів області. На щастя, з пальним та необхідним забезпеченням проблем не виникало».

До речі, знаємо, що у гірській зоні району снігопад біди наробив дещо менше, аніж у низинній. І цьому є логічне пояснення. Адже в горах у час снігопаду трималась температура нижче нуля, відповідно сніг був сухий, а в низинній – через плюс на термометрах важкий та мокрий сніг поламав дерева, пообривав проводи ліній електропередач, тощо.

«Вважаю, що чи не найголовнішою причиною такої кількості аварій є падіння дерев.  Існує такий термін - охоронна зона повітряних ліній. Відповідно до Постанови Кабміну №209 від 4 березня 1997 року, громадяни, яким надано у власність земельні ділянки, де знаходяться об’єкти електричних мереж, зобов’язані вживати належних заходів для їх збереження: тобто своєчасно прочищати, а про посадку дерев та інших багаторічних насаджень мова навіть не може йти. Простими словами, кожен господар на своєму обійсті, а чи керівник громади в своєму населеному пунктів мають стежити за тим. аби подібні випадки не траплялися. До речі, у сусідній Польщі була така ж негода, як і в нас. І знаєте, що мені відповів колега-енергетик з-за кордону? Та він навіть уявити не міг, які дерева можуть обривати проводи. А все тому, що там спрацьовує принцип колективної відповідальності, і громадяни не допускають безладу у межах охоронної зони, бо розуміють усі наслідки», — каже пан Волощак.

В час відновлювальних робіт зіштовхнулися й з іншими труднощами. Чи не найбільша з яких – стан доріг, а якщо точніше – відсутність доріг у віддалених селах району.

«До речі, якби була можливість зручного добирання до місця аварії, - говорить Андрій Романович, - ми би впорались значно швидше. Але у деяких селах, аби полагодити лінію, електрику доводиться глибокими снігами долати не один кілометр шляху пішки. А спорядження, між іншим, важить близько 40 кілограм. Та все ж, вважаю, що за таких умов ми спрацювали непогано. Пригадуєте,  нещодавно на Одещині через потужні снігопади багато населених пунктів теж залишились без світла. Так от там відновили електроенергію за тиждень. Ми ж подолали наслідки негоди за два з половиною дні.

Окремо хочу подякувати місцевій владі та жителям Княжпільської сільської ради. Адже громада власними силами очистила місце аварії від гілок та поламаних дерев і електрики, приїхавши, одразу ж могли приступити до роботи з відновлення світла», — позитивною ноткою завершив пан Волощак.


До архіву новин