ВЕБ-ЧАТ! Подати показник, дізнатись скільки платити або ситуацію з
відключенням — миттєво тут!

Збережіть своє життя і майно — дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

08.02.2018
Щодня в Україні виникають сотні пожеж по всій території країни через які не лише знищується майно, а й гинуть та травмуються люди. Основна причина - недбалість та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки, зокрема перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів.

За даними  ДСНС України (Державної служби з надзвичайних ситуацій) протягом 2017 року в Україні зареєстровано 83 116 пожеж. А це на 12,0 % більше ніж минулого року, прямих матеріальних збитків на 25,3 %.

Минулоріч загинули 1 819 осіб, у тому числі 65 дітей. 1 474 людини отримали травми, з них 144 дитини. Вдалось врятувати  надзвичайникам 2 377 людських життів, серед яких було 244 дитини, матеріальних цінностей на суму понад  14,4 млрд грн.

Упродовж  року, в країні  в середньому щодня було 228 пожеж (у 2016 році - 203) в яких гинули 5 осіб та отримували травми 4 людини, вогнем знищувались або пошкоджувались  68 будівель та 12 одиниць техніки.

На підприємствах паливно-енергетичного комплексу України сталося 17 пожеж. Серед них: в електроенергетичному комплексі - 10 пожеж, у вугільно-промисловому комплексі – 5 пожеж,  у нафтогазовому комплексі – 2 пожежі.

Матеріальні втрати від пожеж склали 7 млрд 860 млн 225 тис. грн (з них прямі матеріальні збитки -  2 млрд 38 млн 653 тис. грн). А щоденні втрати - 21,5 млн грн (14,2 млн грн позаторік).

Зазвичай, основними причинами займань є власна недбалість та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів, паління у ліжку, залишені без нагляду сірники, запальнички у місцях, що легко доступні для дітей - майже завжди призводять до пожеж у помешканнях.

Зважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику нагадуємо основні правила пожежної  безпеки, дотримуючись яких  ви зможете зберегти  Ваше  життя та майно від вогню як вдома, так і на роботі:
• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
• у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими комп’ютери, побутові прилади, тощо;
• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроприлади великої потужності;
• подбайте про захист будівель і помешкань від грозових розрядів, адже блискавки можуть стати причиною займання;
• не використовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму;
• не паліть у ліжку - це є однією з головних причин смертельних випадків;
• не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм гратися сірниками та запальничками. Тримайте їх у недоступних для малечі місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити.

У разі пожежі негайно телефонуйте 101!
До архіву новин