Подати показник, дізнатись скільки
платити або ситуацію з відключенням —
миттєво у веб-чаті! Клікайте тут!

Суд покарав колишнього працівника ПрАТ «Львівобленерго»

10.01.2018
Покаранням і штрафом закінчився суд над колишнім працівником ПрАТ «Львівобленерго», який встановлював лічильники, що недораховували електроенергію. Нагадаємо, що ще у липні 2016 року спільними зусиллями співробітники Управління захисту економіки Національної поліції України у Львівській області та працівники служби захисту економічних інтересів ПрАТ «Львівобленерго» викрили зловживання колишнього працівника Товариства.

30-річний львів’янин, працюючи електромонтером з експлуатації електролічильників 4 групи ПрАТ «Львівобленерго»  за вказану суму коштів встановлював на підприємствах та в помешканнях споживачів лічильники, що  недораховували кількість спожитої електроенергії на 50-70 %. Завдяки тісній співпраці з правоохоронцями  працівники служби економічної безпеки ПрАТ «Львівобленерго» спіймали зловмисника на черговій афері: підозрюваний зняв лічильник електроенергії за адресою споживача, аби  втрутитися в його роботу та зменшити показники обліку і отримав частину неправомірної вигоди в сумі 2 000 грн. Решту обумовленої суми - у розмірі 3000 грн, мав отримати після завершення обіцяних робіт і, таким чином, був викритий.

Прокуратура скерувала до суду кримінальне провадження за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.354 КК України (підкуп працівника підприємства, установи чи організації). Такі неправомірні дії караються штрафом, громадськими роботами, обмеженням волі на термін до двох років, або ж позбавленням волі на такий самий термін.  

Логічного завершення справа набула 3 листопада 2017 року, коли відбулося відкрите засідання Личаківського районного суду м. Львова. Обвинувачений у залі суду повністю визнав свою вину. При виборі міри покарання, суд прийняв до уваги, що чоловік у вчиненому щиро розкаявся та має на утриманні двох малолітніх дітей.

Оцінюючи в сукупності докази в цій справі, суд виніс вирок: визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення ч.3 ст. 354 КК України, звільнити від кримінальної відповідальності (враховуючи обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання), натомість призначити покарання у вигляді штрафу в  максимальному розмірі, передбаченому в межах санкцій ч.3 ст.354 ККУ. Підсудний також зобов’язаний відшкодувати на користь держави усі фінансові витрати, здійснені на проведення судово-трасологічної та судово-дактилоскопічної експертиз.

Пам'ятайте, що будь-який злочин краще попередити, аніж відповідати за нього. І саме Ваша спостережливість та рішучість здатна допомогти викрити зловмисників. Тому наголошуємо, якщо Ви стали свідком, або постраждали від зловживання з боку працівників ПрАТ «Львівобленерго», звертайтесь за «Телефоном довіри» ПрАТ «Львівобленерго» — (032) 239-23-28. Анонімно та цілодобово.

Прес-служба ПрАТ «Львівобленерго»
До архіву новин