Надійність, якість, безпека!

Унікальна виставка у підземеллі Ратуші від Музею історії електрифікації Львівщини

09.06.2017
Протягом чотирьох днів з 6 по 9 червня львів’яни та  гості міста мали можливість відвідати виставку від Музею історії електрифікації Львівщини – “Пам’ятний альбом львівської електротехнічної фірми "Сокольницький & Віснєвський". 1913 рік". Цікаві експонати енергетики розмістили у підземеллі Ратуші в приміщенні Музею Міста. 
 
Знайомили з виставкою всіх охочих працівники Музею історії електрифікації Львівщини -  Андрій Крижанівський, автор книги “Історія електрифікації Львівщини” та Марія Кравченко, завідувач Музею. Крім цього, 8 червня ввечері відбулась тематична лекція для енергетиків — працівників ПрАТ «Львівобленерго».  
 
Відвідувачі виставки мали змогу побачити альбом, який  подарували працівники фірми "Сокольницький & Віснєвський" своєму керівникові Ґ. Сокольницькому з нагоди його переходу на викладацьку роботу у 1913 році.  Цей альбом розповідає цілу історію однієї електротехнічної фірми у Львові і складається з 43 фотографій, вітального листа, таблиці з автографами працівників та віршованої оди.
 
За фотографіями можна побачити, якою була мода в цей час. Кожна світлина працівника – це довершений художній портрет відомого фотомитця Давіда Мазура, який був одним із найкращих фотографів львівської школи початку ХХ ст.
 
Гості виставки також мали змогу глибше ознайомитись з усім життєвим трудовим шляхом Габрієля Сокольницького на виставкових стендах, які знаходяться  на площі Ринок, біля входу в Ратушу.

Інтерактивною частиною експозиції була котушка Тесли. Адже станом на 1913 рік вже минуло більше десяти років як Нікола Тесла запатентував  безпровідну технологію передачі електричного струму. Відвідувачі не лише могли побачити, як котушка працює, але й спробувати засвітити лампу безконтактним способом.
 
У найближчій перспективі працівники Музею планують організовувати й інші цікаві різноманітні екскурсії з історії електрифікації Львівщини. Щоб дізнатися про усі заходи, які організовуватиме Музей – долучайтеся до його сторінки у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/electropolis.lviv/?fref=ts
 
Прес-служба ПрАТ “Львівобленерго”

До архіву новин